Juventus 31. italijanski prvak

Nogometaši torinskega Juventusa so po zmagoslavju nad Sampdorio v Genovi z 1:0 (1:0) že četrtič zapored in skupno 31. osvojili prvo mesto v italijanskem prvenstvu. Stara dama ima štiri kroge pred koncem serie A nedosegljivih 17 točk prednosti pred trenutno drugouvrščenim Laziom, ki se bo v nedeljo v gosteh pomeril z Atalanto iz Bergama.

GENOVA > Juventus je v tej sezoni prevladoval na domačem prizorišču, saj se je je uvrstil tudi v veliki finale italijanskega pokala, kjer ga 7. junija na olimpijskem stadionu v Rimu čaka obračun z Laziom.

Ob tem se je slovita zasedba iz Torina, ki je doslej dvakrat zmagala v evropski ligi prvakov, trikrat v pokalu Uefa in enkrat v pokalu pokalnih zmagovalcev, uvrstila tudi v polfinale lige prvakov. Prva tekma z madridskim Realom bo v torek, 5. maja, v Torinu, povratna pa v sredo, 13. maja, v Madridu.