Izolani zmagali v Sevnici

Rokometaši Sevnice so v 9. krogu 1. NLB Leasing lige včeraj izgubili z Istrabenz Plini Izolo z 22:27 (12:13).

SEVNICA > Večji del tekme se je na sevniškem parketu odvijal povsem odprt in negotov boj. Še v 57. minuti so gostitelji zaostajali le za zadetek (22:23), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so gosti iz Izole zaigrali naravnost fantastično, naredili delni izid 4:0 in osvojili zlata vredni točki.

Dvorana OŠ, gledalcev 150, sodnika Kavalar (Celje) in Teršek (Hrastnik). Sevnica: Brglez, Gerčar, Krnc, Djurdjević 9 (4), Brglez, Cigler, Gorenjak 5, Štefanič, Novšak, Kuhar, Fižuleto 4, Brilej 1 (1), Bezgovšek 1, Gjerek, Pernovšek 2 (1), Suholežnik, Mrgole. Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Žgavec 2, Kević, Jurič, Grbec, Božič 13 (6), Zorić-Stepančič 2, Pucelj, Gomezelj 1, Velkavrh, Grlj, Čosić 5, Vuković 4, Popovič. Sedemmetrovke: Sevnica 7 (6), Istrabenz Plini Izola 6 (6). Izključitve: Sevnica 10, Istrabenz Plini Izola 12 minut. Rdeč karton: /.

Največji delež k zmagi primorske ekipe je prispeval Peter Božič s 13 goli, medtem ko je vratar Blaž Vončina zbral 12 obramb. V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Milo Djurdjević z devetimi zadetki, vratar Nejc Brglez pa je tekmo končal s 14 obrambami.

Zasedba iz Sevnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, izolska pa bo gostila mariborski Branik. Obe tekmi bosta v soboto, 15. novembra.