Izolani v Trebnjem do točke

Rokometaši Trima in Istrabenza Plinov Izole so se v Trebnjem razšli z neodločenim izidom 26:26 (12:15). Rokometaši Kopra 2013 so premagali Sevnico z 38:25 (20:15).

Trimo Trebnje : Istrabenz Plini Izola 26:26 (12:15)

Trebanjci so bili v dvoboju z Izolani favoriti, na koncu so osvojili vsega točko, zanjo pa so se morali pošteno potruditi.

Dvorana OŠ, sodnika: Brecelj (Ajdovščina) in Palačković (Ljubljana). Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Zaplotnik, Djurdjević 6 (2), Florjančič 3, Murčehajić, T. Grandovec 3, Vencelj, Skol 5, Kotar 1, Sušin 5, Željko, Pernovšek, Mlakar, Mikec. Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Jurić 3, Čolić, Gjerek 2, Božič 10 (3), Stepančič, Selišnik, Žgavec 1, Čosić 3, Kecman, Vuković 1, Popovič, Velkavrh 6, Konig, Madžarevič. Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (2), Istrabenz Plini Izola 3 (3). Izključitve: Trimo Trebnje 4, Istrabenz Plini Izola 6 minut.

Večji del tekme je bila v prednosti izolska ekipa. Na polčasu si je priigrala tri gole prednosti, v začetku drugega pa nekajkrat vodila za štiri. Izbranci domačega trenerja Romana Šavriča so se morali maksimalno potruditi, nepredvidljive goste so ujeli v sami končnici, ko so izenačili na 24:24. V zadnjih dvajsetih sekundah so Trebanjci - pri izidu 26:26 - imeli zadnji napad za zmago, a ga niso izkoristili, ostalo je pri neodločenem izidu, ki so ga bili bolj veseli varovanci gostujočega trenerja Boruta Hrena.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Miloš Djurdjević s šestimi goli, v gostujoči pa Peter Božič z desetimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, izolska pa bo gostila Slovenj Gradec 2011. Obe tekmi bosta v soboto, 31. oktobra.

Koper 2013 : Sevnica 38:25 (20:15)

Rokometaši Kopra 2013 so premagali Sevnico z 38:25 (20:15). Koprčani so dosegli že šesto zmago v 1. NLB Leasing ligi.

Dvorana Bonifika, gledalcev 700, sodnika: Svetko in Turnšek (oba Celje). Koper 2013: Ponikvar, Vran, Dolenc 1, Grzentič 1, Vlah 2, Krečič 3, Matijaševič 3, Moljk 1, Gorela, Zugan 7 (1), Rapotec 3, Smolnik 5, Soklič 2, Marić 3, Ravlija 2 (1), Bratković 5 (2). Sevnica: Brglez, Leben, Dražetič 1, Brečko 1, Ž. Krnc, Gorenjak 3, Grušovnik 2, Kuhar 5, Brilej 5 (2), Bezgovšek 1, Flisek 1, Kolman, J. Krnc 3, Ranevski 3, Mrgole. Sedemmetrovke: Koper 2013 7 (4), Sevnica 2 (2). Izključitve: Koper 2013 4, Sevnica 10 minut.

Sprva je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev domačega trenerja Zorana Jovičića, ki so si že v 16. minuti priigrali lepo prednost petih golov (10:5), a gosti so se le dve minuti kasneje približali na 10:8. Do 29. minute je bila tekma dokaj izenačena (17:14), gostitelji pa so v zadnji minuti naredili delni izid 4:1 in na velik odmor odšli s prednostjo šestih golov (21:15).

V drugi polovici tekme so Koprčani imeli vse niti igre v svojih rokah, v 39. minuti povišali na 25:17 in brez vidnih padcev v svoji igri razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Dani Zugan s sedmimi goli, vratar Jure Vran pa je zbral 16 obramb. V gostujoči sta Aleksander Kuhar in Klemen Brilej dosegla po pet zadetkov.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, sevniška pa bo gostila ljubljanski Slovan. Obe tekmi bosta v soboto, 31. oktobra.