Izolani ostajajo brez zmage

Rokometaši ptujske Drave so v tekmi 13. kroga 1. slovenske lige premagali Istrabenz Pline Izolo s 26:20 (13:10).

Izolski rokometaši  pod taktirko Boruta Hrena v letošnjem
prvenstvu še niso zmagali. Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Izolski rokometaši pod taktirko Boruta Hrena v letošnjem prvenstvu še niso zmagali. Foto: Tomaž Primožič/Fpa

IZOLA > Ptujčani so vodili od prve do zadnje minute in na Obali osvojili tretji par točk v tej sezoni, medtem ko so rokometaši iz Izole doživeli že trinajsti poraz.

Športna dvorana, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Majer (Trebnje).
Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 2, Stopar 1, Božič 5 (3), Beganovič 1, Zorič-Stepančič 2, Čolić, Logar, Kecman, Vuković 2, Poberaj 2, Radojević 5, König, Madžarevič.
Drava Ptuj: Herman, Janžekovič, Rajić 1, Osterc 1, Žuran, Jeftić 9, Bračič, Maroh 2, Lesjak, Belec, Hrupič 4, Šalamun, Gregorc 5 (1), Reisman, Jensterle 3, Belič 1, Prvonožac.
Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 3 (3), Drava Ptuj 2 (1).
Izključitve: Istrabenz Plini Izola 10, Drava Ptuj 8 minut.

Gosti so tekmo odprli s 5:1, zalogo v golih pa z manjšimi vzponi držali vse do konca prve polovice tekme. V drugem polčasu so rokometaši iz najstarejšega mesta na Slovenskem zaigrali še bolj preudarno in zanesljivo ugnali v tej sezoni zelo skromne gostitelje.

Izolska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, ptujska pa bo gostila mariborski Branik. Obe tekmi bosta v soboto, 3. decembra.