Izolani ostajajo brez točk

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so premagali Istrabenz pline Izolo z 29:20 (15:9). Izolani tako še naprej ostajajo brez točk v letošnjem prvenstvu. Rokometaši Kopra 2013 pa so doma premagali Dobovo s 35:29 (16:12).

Slovenj Gradec 2011 : Istrabenz plini Izola 29:20 (15:9)

Športna dvorana, sodnika: Majer (Trebnje) in Turnšek (Celje).

Slovenj Gradec 2011: Bojić, Šavc 3, Cvetko 4 (1), Bulovič 3, Hartman, Beđeti, Gorenjak 1, Voršič, Šol 3, Krevs 4, Poklič, Humek, Yankovsky, Turinski, Drobež 5, Celminš 6.

Istrabenz Plini Izola: Logar, K. Božič, Jurič 3 (1), Stopar, P. Božič 8 (5), Beganovič 2, Žgavec 1, Smej, Poberaj-Urh, Radojević 4, König, Korošec, Madžarevič 1.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 1 (1), Istrabenz plini Izola 8 (6).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011 6, Istrabenz plini Izola 10 minut.

Koroška zasedba je pričakovano premagala Izolo in se po številu točk izenačila z doslej devetouvrščeno ekipo z Dola pri Hrastniku, medtem ko je primorsko moštvo doživelo že dvajseti poraz v nizu in se je že zdavnaj poslovilo od prvoligaške druščine.

Izbranci domačega trenerja Uroša Šerbca so imeli vse niti igre v svojih rokah. Že po devetih minutah igre so povedli s 5:1, nato pa navzlic dostojnemu uporu igralcev iz Izole dokaj zanesljivo slavili. V prvem polčasu je resda nekajkrat “zaškripalo” v njihovih vrstah, v drugi polovici tekme pa so postopoma večali svojo zalogo v golih, največ pa so vodili za deset (29:19).

V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Andris Celminš s šestimi in Nejc Drobež s petimi zadetki, v gostujoči pa Peter Božič z osmimi in Mladen Radojević s štirimi goli.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, izolska pa bo gostila Urbanscape Loko. Obe tekmi bosta v soboto, 25. februarja.

Koper 2013 : Dobova 35:29 (16:12)

Dvorana Bonifika, gledalcev 800, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Kozina).

Koper 2013: Vončina, Vran, Grzentič 5, Vlah 1, Matijaševič, Gašperšič, Jovičić 1, Moljk 2, Gorela 5, Rapotec 7, Smolnik 4 (1), Sokolič 3 (2), Planinc 1, Bratkovič 6 (1).

Dobova: Prezelj, Miklavčič, Zafran 1, L. Humek, Rožman, Toporišič, Baznik, Hardović 4, Supančič, Koprivc 5, Kučič 3, Cigler 4 (1), Smojver 2, Hotko 10 (5).

Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (4), Dobova 7 (6). Izključitve: Koper 2013 8, Dobova 4 minute.

Koprčani so pričakovano ukanili tekmece iz Dobove in se točkovno izenačili z vodilnimi Ribničani, ki jim je po nedeljskem porazu na medsebojni tekmi v deželi suhe robe spodrsnilo tudi sredi tega tedna v Mariboru.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so od prve minute imeli vse niti igre v svojih rokah. V zgodnjem delu tekme so si priigrali prednost treh golov (5:2), nato pa postopoma lomili odpor posavskih tekmecev. V 19. minuti so povišali na 10:5, prednost petih golov pa bolj ali manj držali vse do konca prve polovice tekme.

Koprčani v drugem polčasu niso popustili, goste so vseskozi držali na varni razdalji in zasluženo osvojili obe točki. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Uroš Rapotec s sedmimi in Adam Bratkovič s šestimi goli, v gostujoči pa Izidor Hotko z desetimi in Luka Koprivc s petimi zadetki.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostova v Ormožu, ekipa iz Dobove pa bo gostila mariborski Branik. Obe tekmi bosta v soboto, 25. februarja.