Izolani držali ritem enajst minut

Ajdovke, ki so pričakovane dobile primorski obračun v Hrpeljah, so bile edine primorske zmagovalke minulega rokometnega kroga. Obe koprski ekipi (moški že v sredo) sta izgubili pri serijskih državnih prvakih, Izolani pa doma niso imeli pravih možnosti proti Ribnici. V obeh elitnih tekmovanjih se obetata daljša premora, pred katerima bodo ženske odigrale še en krog, moški pa dva.

Izolski rokometaši se nikakor ne morejo znebiti spodnjega
dela lestvice. Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Izolski rokometaši se nikakor ne morejo znebiti spodnjega dela lestvice. Foto: Tomaž Primožič/Fpa

Prva moška DRL

13. krog - Celje PL : Koper 2013 33:28 (19:13), Dobova : Jeruzalem Ormož 26:19 (13:6), Trimo Trebnje : Slovenj Gradec 25:25 (12:10), Gorenje Velenje : Krka 34:24 (17:10), Maribor Branik : Slovan 28:26 (15:11), Sevnica : Urban. Loka 24:30 (14:17), Istrabenz plini Izola : Riko Ribnica 21:27 (9:12).

Pari 14. kroga, 12. decembra - Trimo Trebnje : Koper 2013, Istrabenz plini Izola : Krka, Urbanscape Loka : Slovenj Gradec, Gorenje : Sevnica, Dobova : Riko Ribnica. 13. dec. - Celje PL : Slovan, Maribor Branik : Jeruzalem Ormož.

Istrabenz plini : Riko Ribnica 21:27 (9:12)

IZOLA > Dvorana v Kraški ulici, gledalcev 300, sodnika Teršek in Žitnik.

Istrabenz plini Izola: Vončina (11 obramb), Gregorič (2), Logar, Jurič, Čolič, Božič 5, Stepančič 1, Selišnik 1, Žgavec, Čosić 3, Kecman, Vukovič 1, Gomezelj, Velkavrh 9, Konig 1, Madžarevič. Trener: Borut Hren.

Riko Ribnica: Perovšek (15 obramb), Leban 8, Fink 6, Celmins, Grebenc 3, Knavs, Henigman, Skušek 4, Abrahamsberger, Nosan 1, Klarič, Kljun, Batinič 2, Atanasov 1, Košmrlj. Trener: Robert Beguš.

7-m: IP Izola 4 (3), Ribnica 1 (1); izključitve: IP Izola 8 minut, Ribnica 2; rdeči karton: Pucelj (51).

Ribnica je zasluženo zmagala, saj so domačini tokrat grešili precej več kot običajno. Napake so se sicer od prve do zadnje minute tekme vrstile na obeh straneh, a so jih gostje vseeno napravili manj. V uvodnih minutah so oboji igrali presenetljivo hitro, izolski ljubitelji rokometa pa najbrž že zelo dolgo niso videli toliko strelov mimo gola. Ribničani so bili za odtenek bolj natančni in v 18. minuti je ob izidu 5:8 domača klop prvič posegla po minuti odmora. A tudi to ni veliko zaleglo, saj do gostje potem povedli s štirimi goli prednosti, ob polčasu pa so bili še vedno v ugodnjšem položaju.

Razlika bi bila še višja, če ne bi domači vratar Blaž Vončina v prvem delu igre obranil devet strelov. A ko se je v nadaljevanju prvemu domačemu vratarju ustavilo, Martin Gregorič pa ni ponovil briljantne predstave s prejšnje tekme, so gostje začeli ponovno višati naskok. V 46. minuti je bil izid 14:21 in dvoboj se je zdel odločen. Vendar se Izolani ob podpori bučnega občinsta niso predali, poskusili so z zadnjim jurišem in se na krilih vse boljšega Andraža Velkavrha nekajkrat približali na tri gole zaostanka. Več jim ni uspelo, saj so zapravili nekaj “zicerjev”, gostje pa so tako v zadnjih dveh minutah ponovno ušli na varno razliko. “Borili smo se kot običajno, želeli smo zmagati, a so se nam tokrat roke tresle in zgrešili smo preveč strelov. Malce smo utrujeni, pestijo nas tudi poškodbe, saj je bila to za nas že tretja tekma v osmih dneh,” je povedal mladi domači up Filip Madžarević.

Ribnica se je ponovno izkazala kot zelo čvrsta ekipa. Ceno sta tokrat plačala Peter Božič in Željko Kecman, ki sta ob edini dvominutni izključitvi gostov močno trčila z glavama. Kecman potem zaradi vrtoglavice ni več stopil na igrišče, Božič se je na parket vrnil šele v zadnjih minutah srečanja. Čeprav je bil v končnici zaradi grobosti pri gostih izključen Jan Pucelj, je bil ta dvoboj vseeno bolj športen od nedavnega gostovanja Ribnice v Kopru.

SANDI JERMAN

Ženska DRL

9. krog - Krim Mercator : Žurd Koper 38:25 (17:9), Ljubljana : Zagorje 21:33 (12:13), Jadran Bleumarine : Mlinotest 21:35 (7:17), Brežice : Zelene doline Žalec 22:28 (10:13), Velenje : Celje Celjske mesnine 18:28 (11:13), DP-Logik Branik : Krka 24:27 (13:13).

Pari 10. kroga (12. decembra) - Celje: Žurd Koper, Mlinotest Ajdovščina : Ljubljana, Velenje : Jadran Blue., Žalec : Krim Mercator, Krka : Brežice, Zagorje : Branik.