Iz lige z neslavnim rekordom

Po predzadnjem krogu rednega dela so znani vsi udeleženci mini lige za prvaka. Celjani in Velenjčani se bodo pridrižili Ribnici, Kopru, Urbanscape Loki in Krki. Zadnji krog rednega dela prinaša le prestižne obračune.

Redni del prvoligaške sezone istrska ligaša končujata v
različnih vlogah: koprske rumeno-modre tudi v bližnji ligi za
prvaka zanimajo visoki cilji, izolski modrii pa ligo zapuščajo
povsem na tleh.  Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Redni del prvoligaške sezone istrska ligaša končujata v različnih vlogah: koprske rumeno-modre tudi v bližnji ligi za prvaka zanimajo visoki cilji, izolski modrii pa ligo zapuščajo povsem na tleh.  Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Prva moška DRL

21. krog - Dobova : Maribor Branik 25:28 (12:14), Riko Ribnica : Slovenj Gradec 34:25 (15:17), Trimo Trebnje : Krka 23:23 (13:15), Jeruz. Ormož : Koper 2013 28:33 (12:16), Istrabenz plini Izola : Urbanscape Loka 26:27 (14:15), Dol Tki Hrastnik : Drava Ptuj 34:24 (16:11).

Istra. pl. Izola 21 0 0 21 419:599 0

Pari 22. kroga, 4. marca - Koper 2013 : Dol Tki Hrastnik, Slovenj Gradec 2011 : Dobova, Drava Ptuj : Trimo Trebnje, Maribor Branik : Jeruzalem Ormož, Urbanscape Loka : Riko Ribnica, Krka : Istrabenz plini Izola.

Jeruzalem Ormož : Koper 28:33 (12:16)

ORMOŽ > Športni center Ormož, gledalcev 200, sodnika Žibret in Majer.

Najboljši pri RK Jeruzalem Ormož: Ocvirk 6, Čudič 5, Cirar 4, Kosi in Kavčič po 4 gole.

RD Koper 2013: Vončina (8), Vran, Dolenc, Grzentič 5, Vlah, Matijašević, Gašperšič, Moljk 2, Gorela 2, Rapotec 5, Smolnik 6, Sokolič 7, Planinc 3, Bratkovič 3. Trener: Zoran Jovičić.

Izključitve: Ormož 4, Koper 8 minut; 7-m: Ormož 3 (3), Koper 2 (1).

Koprčani so gostovanje v Ormožu začeli odločno v obrambi in po petih minutah že vodili s 5:0. Kljub minuti odmora domačih so rumeno-modri pridno mleli dalje in v deseti minuti vodili že z 10:2. Potem pa je ob nepričakovano visoki prednosti gostom popustila zbranost. Ekipa Jeruzalema je strnila vrste in do odmora prepolovila zaostanek. V drugem polčasu je koprsko moštvo najprej spet ušlo na visokih sedem golov naskoka, nepopustljivi domačini pa so se ob podpori s tribun do 49. minute približali na vsega tri gole zaostanka. Obetala se je dramatična končnica, toda Koprčani so tedaj vnovič potrdili kakovost in nasprotniku niso več dovolili bliže. Zaradi sladke zmage v Ormožu bo koprska ekipa v zadnjem krogu rednega dela na domačem parketu Arene Bonifika lahko sama odločala o prvem mestu na lestvici.SJ

IP Izola : Urban. Loka 26:27 (14:15)

IZOLA > Dvorana v Kraški ulici, gledalcev 150, sodnika Vidic in Kavalar.

Istrabenz plini Izola: Gregorič (9 obramb), Puhanič (6), Logar, Jurič 4, Stopar 1, Beganovič 5, Mičović, Čolić 3, Žgavec 3, Vukovič 6, Korošec, Poberaj 1, Radojević 3, Konig, Madžarevič. Trener: Peter Pucelj.

Najuspešnejši pri gostih: Jamnik 9, Maček in Kavčič po 4.

Izključitve: IP Izola 4, Ur. Loka 4 minute;7-m: IP Izola 2 (2), Ur. Loka 6 (6).

Že od prvega domačega napada je bilo jasno, da bodo tokrat varovanci trenerja Petra Puclja pokazali več kot na vseh preostalih tekmah sezone. Izolski mladi val je zaigral hitreje in bolj odgovorno, bolj izkušeni domači igralci pa so dodali delež v obrambi in pri zaključnih strelih. Gledalci so videli všečno predstavo, saj je domača ekipa delala precej manj napak kot običajno in tudi borbenost je bila na ravni, ki jo zahtevajo izolski navijači. Izolani so v 14. minuti zasluženo vodili z 9:7, nakar so Gorenjci zaigrali za odtenek bolje in tesno dobili prvi polčas. Gostje iz Škofje Loke so nujno potrebovali zmago, da bi se dokončno uvrstili v končnico za prvaka, zato so v začetku drugega polčasa takoj poskušali uiti na višjo razliko. Prišli so le do prednosti treh golov, Izolani pa so postopno izničili zaostanek in v 49. minuti vodili z 22:21. Tedaj sta blestela vratar Zoran Puhanič in strelsko razpoloženi Jakob Vukovič. Vendar se končnica ni razpletla po domačih željah, saj so Ločani prišli do tesne prednosti, Izola pa je v zadnjih sekundah zapravila napad za izenačenje.

“Tekma je bila ves čas napeta, mi pa nismo imeli sreče, da bi jo dobili. Igrali smo bolj sproščeno kot doslej, žoga je tokrat tekla hitreje, pa tudi zadevali smo več kot običajno, čeprav igra Loka vedno igra dobro v obrambi in ne prejema veliko zadetkov. Če bi bili tu še Ribari, bi se verjetno končalo drugače,” je po tekmi dejal Urh-Jakob Poberaj.

Napredek mlade ekipe, ki je zadnje dni ostala brez dolgoletnega kapetana Petra Božiča, je bil tokrat očiten. Po taki tekmi so lahko v Izoli vsaj malo bolj optimistični glede prihodnosti kluba.

SANDI JERMAN

Prva ženska DRL

16. krog - Branik : Krim Mercator 20:45, Celje Celjske mesnine : Žurd Koper 28:23 (17:10), Mlinotest Ajdovščina : Krka 26:18 (10:7), Ljubljana : Zelene doline Žalec 27:32 (15:13), Velenje : Aklimat -

Velenje 13 0 1 12 282:369 1

17. krog, jutri - Krim Mercator : Zagorje. 4. marca - Žurd Koper : Branik, Zelene doline Žalec : Celje Celjske mesnine, Aklimat Ptuj : Mlinotest Ajdovščina, Krka : Ljubljana.

Mlinotest : Krka 26:18 (10:7)

AJDOVŠČINA > Dvorana Police, gledalcev 150, sodnika Kostić in Turnšek.

Mlinotest: Srečković (9 obramb), Bratina, Čermelj, Rudman 8, Svetik 6, Čajko 2, Ferfolja 5, Nedelković 4, Bytyqi 1. Trener: Dušan Vidmar.

Sedemmetrovke - Mlinotest 5:4, Krka 2:2; izključitve - Mlinotest in Krka po 4 minute.

Ajdovkam je proti solidnim tekmicam s sredine lestvice uspelo dvome o zmagovalcu razbliniti že v končnici prvega polčasa, v drugem pa so delo zbrano dokončale. S tem so ostale v družbi točkovno izenačenih Celjank in Žalčank, s katerimi se bodo še ogorčeno borile za tretje mesto in novo uvrstitev v evropsko klubsko tekmovanje. Mlinotest je tekmo z goloma Hristine Nedelković in povratnice po poškodbi Špele Ferfolja dobro odprl, vendar se Krka kar 27 minut ni pustila streti. Večinoma je zaostajala le za gol. Precej so k žilavemu odporu prispevali zadetki Primork v dolenjski ekipi - Dominike Mrmolja (predstavnica ajdovske šole jih je dosegla kar osem) in Veronike Leški (dva). Pred odmorom sta zaporedna gola Tjaše Rudman prinesla Mlinotestu olajšanje ob treh golih prednosti. V začetku drugega polčasa se je pri domačih razigrala tudi kapetanka Maja Svetik. Nosilke igre so poskrbele, da je prednost trinajst minut pred koncem tekme narasla na sedem golov, nato pa gostjam niso dovolile presenečenja.IM

Celje CM : Žurd Koper 28:23 (17:10)

CELJE > Dvorana Golovec, gledalcev 100, sodnika Vajda in Zorli.

Strelke za ŽRK Celje Celjske mesnine: Hren 8, Belac, S. Vrček, Regner, Pišek in Privšek po 4 gole.

Žurd Koper: Bajič 2, Škabar 7, Bunić 5, Petrinja 2, Bertok, Pavić, Fidel, Zorko 3, Štritof, Teraž 3, Baruca, Bearzi, Pavletič 1, Vatovec. Trener: Valentino Štingl.

7-m: Celje 4(3), Koper 7 (6); izključitve: Celje 4, Koper 8 minut.

Koprčanke so v Celje odpotovale oslabljene. Gostiteljice so kmalu povedle s 4:0 in s 6:1. Koprska ekipa se je potem prebudila in se do 19. minute približala na vsega dva zadetka zaostanka (9:7), a je končnica polčasa spet gladko pripadla domačinkam. Razlika sedmih golov se je ob polčasu kmalu pokazala za ključno. Primorke so namreč drugi del igre sicer začele pogumno in vpisale delni izid 3:0, a se domačinke prav zaradi dovolj visoke prednosti niso zmedle. Celjanke so takoj odgovorile z enako mero ter potem brez težav pripeljale tekmo do konca. SJ