Hodžić jih je odpihnil

Košarkarji Portoroža so s sinočnjo zmago na Polzeli uspešno odprli odločilni del sezone in ostali v igri za mesto v četrtfinalu državnega prvenstva. Junak je bil branilec Alen Hodžić z 28 točkami. Hopsi : Portorož 68:80.

V Polzeli je bil zelo razpoložen Alen Hodžić (v ospredju). Foto: Tomaž Primožič/Fpa
V Polzeli je bil zelo razpoložen Alen Hodžić (v ospredju). Foto: Tomaž Primožič/Fpa

POLZELA > Dinamičen začetek dvoboja se je odvil po željah agresivnih domačinov, ki so po trojki Ivana Mikulića povedli s 13:8, a so Portorožani kljub številnim zgrešenim odprtim metom v napadu do konca prve četrtine skoraj izničili zaostanek. Ladjarji so bili v prvem polčasu dobro razpoloženi v skoku pod obema obročema. To jim je prineslo kar nekaj akcij iz drugega plana in atraktivnih protinapadov, a so bili vendarle premalo odločni za strelsko navdahnjene Štajerce. Dodatne težave jim je povzročala viroza prvega organizatorja igre Jureta Močnika.

Športna dvorana, gledalcev 250, sodniki: Lovšin in Fišer (Ljubljana), Poljanšek (Hraše); četrtine - 18:17, 21:19, 19:24, 10:20. Hopsi: Dimec 4, Abramović 10, Bejtić, Rizman 10 (2:1), Vuković 2, Pungartnik, Zolotić 10, Stojnić, Godler 3, Atanackovič 12 (4:4), Mikulić 9 (2:0), Ahmedović 8. Trener: Vladimir Rizman. Portorož: Barbarič, Močnik 2, Borse, Petrović 4 (1:0), Modrić 8, Čigoja 12 (1:1), Buda 6 (4:2), Hodžić 28 (9:8), Besedič 9, Katonar, Markič 11 (6:4). Trener: Konstantin Subotić. Os. napake: Hopsi 19, Port. 15; prosti meti: Hopsi 8:5, Port. 21:15; trojke: Hopsi 20:7, Port. 31:7 (Hodžić 4, Besedič, Čigoja, Markič); skoki: Hopsi 37, Port. 39.

Hopsi so v obrambnih akcijah s pridom izkoriščali svoje ostre prijeme, ki jih je dovoljeval kriterij sodniške trojke, in v 15. minuti s košem centra Luke Dimca povedli z 29:22. Razpoloženi Alen Hodžić je ladjarje z nekaj hitrimi prodori vrnil v igro. V zadnjih sekundah prvega polčasa bi lahko izenačili, a je bil tudi zaostanek treh točk dobra popotnica pred nadaljevanjem tekme.

Domači navijači, ki so sodnike v slačilnico pospremili z žaljivkami, so bili še slabše volje v uvodnih minutah drugega polčasa, ko sta Hodžić in Stipe Modrić nekajkrat prelisičila domačo obrambo in izničila natančne mete domačega ostrostrelca Jana Rizmana. Po trojki Mihe Markiča, ki je v odsotnosti poškodovanega Saše Ožbolta prevzel vlogo kapetana, so gostje v 26. minuti pobegnili v vodstvo s 55:47, nato pa v nadaljevanju z nenatančnimi meti za tri točke zamudili priložnost, da bi pred pričetkom zadnje četrtine dokončno zlomili odpor Hopsov.

Liga za prvaka, 1. krog - Grosbasket : Olimpija 56:64, Zlatorog Laško : Rogaška 89:99; liga za obstanek - 1. krog - Maribor Nova KBM : Šenčur 69:59, Helios Suns : Elektra 86:59, Hopsi : Portorož 68:80. Vrstni red - 1. Hopsi, 2. Portorož, 3. Šenčur, 4. Helios (vsi 7:4 v zmagah) po 18 točk, 5. Maribor (5:6) 16 točk, 6. Elektra (0:11) 11 točk.

Do novega rezultatskega preobrata je prišlo že v 31. minuti, ko je mladi Emir Ahmedović Hopsom prinesel vodstvo z 62:60. Sledila je nova serija neumornega Hodžića, ki ga domači branilci nikakor niso uspeli zaustaviti. Bitka za vsako žogo se je nadaljevala. V zadnje tri minute tekme so Portorožani po treh zadetih metih Hodžića vstopili z vodstvom 72:66 in kljub čvrstim prijemom Polzeljanov ohranili prednost. “V začetku drugega polčasa smo strnili obrambne vrste, visoki igralci so nadzirali skok, v napadu smo s hitrimi akcijami prišli do prednosti. V končnici smo ohranili mirnost in učinkovito kaznovali napake tekmecev,” je dvoboj pokomentiral Konstantin Subotić.