Gregorinova v smučini zapravila vrhunsko uvrstitev

Trikratna olimpijska prvakinja Belorusinja Darja Domračeva (35:17,5/3) je zmagovalka biatlonske tekme za svetovni pokal s skupinskim startom v nemškem Ruhpoldingu. Druga je bila Nemka Franziska Preuss (+ 16,5/2) in tretja Čehinja Veronika Vitkova (22,9/3), ki je dobila troboj zasledovalk.

Teja Gregorin Foto: STA
Teja Gregorin Foto: STA

RUHPOLDING > Edina slovenska predstavnica Teja Gregorin je z 12. mestom (+ 55,9/1) osvojila svojo najboljšo uvrstitev v tej sezoni v skupinskem startu. Še boljšo uvrstitev je Gregorinova pustila v smučini, saj je zgrešila le eno tarčo na zadnjem streljanju, a tekaško nikakor ni uspela nadgraditi dobrega streljanja. Še najboljša je bila v zadnjem krogu, kjer je s 15. napredovala na 12. mesto.

Ob 15.30 bo na sporedu še moška tekma s skupinskim startom, na kateri bo slovenske barve branil Jakov Fak.