Gorica sedma

Karateisti ŠD Gorica so v nedeljo v športni dvorani v Kanalu gostili tretjo tekmo slovenskega pokala za mlajše kategorije. V konkurenci predstavnikov 44 klubov so bili najboljši Kranjčani, med Primorci pa so se najbolj izkazali prav gostitelji.

V Kanalu se je na tatamijih zvrstilo kar  413 nastopov.  Foto: Igor Mušič
V Kanalu se je na tatamijih zvrstilo kar 413 nastopov.  Foto: Igor Mušič

KANAL >Na tretji tekmi slovenskega pokala Karate zveze Slovenije za mlajše kategorije so gledalci v športni dvorani Kanal videli kar 413 nastopov borcev in bork iz 44 klubov. Odličja je osvojilo 38 klubov. Najuspešnejša je bila ekipa Karate kluba Kranj, ki je osvojila kar 18 odličij. Drugo mesto so zasedli Velenjčani, tretje pa ekipa Kozjanskega in Obsotelja.

Med primorskimi klubi so bili najuspešnejši organizatorji tokratne tekme, karateisti Športnega društva Gorica iz Nove Gorice, ki so zasedli sedmo mesto s tremi zlatimi, tremi srebrnimi in s šestimi bronastimi odličji. Osmo mesto je osvojil idrijski Kolektor, deveta pa je bila ekipa KK Postojna.

Ostala primorska odličja po kategorijah, fantje, borbe, ml. kadeti, do 55 kg - 1. Gal Kržišnik (Kolektor), 3. Luka Radić (ŠD Go); do 40 kg - 2. Petar Arsenić (KK Po); dečki nad 45 kg - 3. Klemen Kolšek (ŠD Go); do 45 kg - 3. Jan Kerin Mozetič; do 35 kg - 1. Staš Česen (oba KK Po), 3. Liam Peric Pšeničnik in Stefan Šolaja; malčki nad 30 kg - 1. Vedad Mujić, 2. Marko Stojanović; do 30 kg - 2. Aljaž Šuligoj (vsi ŠD Go), 3. Stefan Gostić (Shotokan A.).

Dekleta, kate, deklice -2. Dorentina Osmanaj (Shotokan), 3. Alja Kontrec (Mawashi, obe Po); borbe, ml. kadetinje, nad 50 kg - 3. Larisa Mujagić (Shotokan Po); do 50 kg - 3. Eva Bajuk (Kolektor), do 45 kg - 2. Maša Magajna (Mawashi P.), 3. Polona Zavrtanik (ŠD Go); do 40 kg - 1. Tijana Ivanović (Shotokan P.); deklice, nad 40 kg - 1. Hana Pavšič (Kolektor); do 40 kg: 1. Zala Jošt (KK Po), 2. Gaja Humar (Kolektor); malčice, nad 30 kg - 1. Martina Zoja Abram (Mawashi P.), 3. Viktoria Kovačević (Shotokan A.).

Primorci so bili med najboljšimi tudi v najzahtevnejših starejših kategorijah. Med mladinci kategorije do 76 kilogramov je bron osvojil član ŠD Gorica Teodor Zlatkov. Pokal je dvignil Kranjčan Rok Štular. V kategoriji do 68 kg se je vse do finala prebil borec idrijskega Kolektorja Tjaž Oblak, ki je nato moral priznati premoč Adriana Halilija (KK Ljubljana). Idrijčani so sicer med mladinci prišli celo do zlata. Z vsemi tekmeci je v kategoriji do 61 kg opravil Benjamin Bajuk, ki je v finalu premagal klubskega tekmeca Ajdina Muhića.

Med kadeti se je zmage v kategoriji do 70 kg veselil tekmovalec KK Postojna Blaž Gril, ki je v finalu premagal Trboveljčana Alena Isakovića. V kategoriji do 52 kg se je do finala prebil Goričan Žan Peternel, zlato pa je osvojil Celjan Niklas Tamše.

Med vrstnicami je zmago v Postojno prinesla Lara Djaković (Mawashi), ki je v finalu kategorije do 47 kg premagala Emo Rom Zupanc (Nestor). V katah je med kadetinjami tretje mesto osvojila postojnska karateistka Sara Lišinović (Shotokan). Zmagala je Velenjčanka Kaja Česko.