Gorica presenetila

Odigran je bil prvi krog slovenskega pokala v dvoranskem nogometu. Favorizirani del primorskih moštev je napredoval, z zmago pa je presenetil drugoligaš Gorica futsal klub.

Slaviša Goranović (levo) je za Gorico dosegel kar tri gole.  Foto: Igor Mušič
Slaviša Goranović (levo) je za Gorico dosegel kar tri gole.  Foto: Igor Mušič

NOVA GORICA > V hudi konkurenci prvoligaškega nogometnega obračuna med Gorico in Krškim se je v dvorani v novogoriškem športnem parku zbralo le 60, že napol v usodo vdanih navijačev. Ni bilo ravno pričakovati, da bi domači malonogometni drugoligaš izločil prvoligaša iz Benedikta, a se je zgodilo prav to. Že v peti minuti je za vodstvo zadel kapetan Tjaš Milanič. Štajerci, ki so imeli žogo precej več v nogah, so pritisnili in še do 30. minute vodili z 1:2, potem pa je kar trikrat zatresel mrežo veteran iz zlatih novogoriških prvoligaških časov, Slaviša Goranović, in napredovanja se je veselil Gorica futsal klub.

Na Škofijah je bil dvojni spored. Prvoligaš Bronx je pred 140 gledalci v prvoligaškem obračunu po začetnih težavah (gostje so vodili do desete minute) zanesljivo opravil z moštvom iz Tomaža pri Ormožu. Do odmora sta Jernej Peroša in Marko Hrvatin že poskrbela za vodstvo Škofjotov, potem pa je prednost še rasla. Tekmeci so se približali šele v končnici. Na drugi tekmi domača turnirska ekipa Black & White ni bila dorasel tekmec drugoligašu Stripyju. Častni gol za Primorce je dosegel Ernes Karahodžić.

V Voličini so gledalci videli največ golov, kar 12. Večino jih je v dvorani drugoligaša Slovenske Gorice dosegel kobariški Oplast. Kobaridci so imeli v uvodnih 17 minutah precej težav, potem pa sta Gregor Kos in Jure Lenarčič z dvema goloma v eni minuti stvari postavila na svoje mesto. Po vodstvu 1:3 se je v napadu odprlo še ostalim igralcem Oplasta.

Tolminski Puntar si je samozavest po medlem začetku prvenstva popravil s pokalnim uspehom proti vrhniškemu prvoligašu. Pri tem so mu z začetnim avtogolom pomagali kar v ekipi Zavas, potem pa sta na hitro še dvakrat zatresla mrežo Tolminca Andrej Rutar in Aljaž Laharnar ter poskrbela, da je bilo nadaljevanje tekme le še formalnost.

> Pokal Terme Olimia, 1. krog - Gorica F. K. : Benedikt 4:2; strelci - 1:0 Milanič 5, 1:1 Damiš 20, 1:2 Sukanović (24, ag.), 2:2, 3:2 in 4:2 Goranović (32 in 2 x 38); Bronx : Tomaž 4:2. Strelci - 0:1 Školiber 1, 1:1 Peroša 10, 2:1 Hrvatin 20, 3:1 Grželj 30, 4:1 Peroša 32, 4:2 Kociper 39; Slovenske Gorice : Oplast 4:8. Strelci - 0:1 Širok 8, 1:1 Grašič 11, 1:2 Kos 17, 1:3 Lenarčič 18, 1:4 Širok 21, 1:5 Sovdat 28, 1:6 in 1:7 Širok (30 in 32), 1:8 Kurinčič 37, 2:8 Groznik 38, 3:8 Grajfoner 39, 4:8 Tkalec 39; Zavas : Puntar 1:5. Strelci - 0:1 Tušar (4, ag.), 0:2 Rutar, 0:3 A. Laharnar, 1:3 Jereb 22, 1:4 B. Laharnar 25, 1:5 Kusterle 36; Black & White : Stripy 1:7. Strelci - 0:1 Volčič 10, 0:2 Jamnik 21, 1:2 Karahodžić 26, 1:3 Jamnik 30, 1:4 Mohorič 34, 1:5 Volčič 38, 1:6 Bešter 38, 1:7 Mohorič 39; Mlinše : Sevnica 0:4, Kebelj : Dobovec 3:5, Maribor : Litija (jutri). IM