Gen-I Volley ostaja tretji

Popoln odbojkarski spored ligaških tekem je Primorcem med elito prinesel zmagi Novogoričank in Koprčank ter presenetljiv poraz Kanalcev. V nižjih ligah se za vrh borijo Ankarančanke (v drugi) in Kanalke (v tretji).

V  Novi Gorici sta blesteli Rachel Aumann (5) in Sara Valenčič
(17), ki sta proti  Prekmurkam dosegli kar 38 točk.  Foto: Igor Mušič
V Novi Gorici sta blesteli Rachel Aumann (5) in Sara Valenčič (17), ki sta proti Prekmurkam dosegli kar 38 točk.  Foto: Igor Mušič

Prva DOL moški

10. krog - Maribor : Žirovnica 3:2, SIP : Calcit 1:3, Fužinar : ACH Volley 0:3 (za ACH Jereb 1, Terpin 11), Panvita Pomgrad : Triglav 3:0, Krka : Salonit Anhovo 3:1 (20, -17, 18, 15).

Primorski par 11. kroga (5. decembra) - Salonit Anhovo : Fužinar.

Krka : Salonit Anhovo 3:1

NOVO MESTO > Dvorana Marof, gledalcev 130, sodnika Atanasov (Kr.) in Pevc (Š. Loka); po nizih: 20, -17, 18, 15.

Salonit Anhovo: Česnik 5, Karnel, Kovačič, Dos Santos 9, Čabarkapa 14, Okroglič 8, Krivec, Tomić 10, Savičić. Trener: Leon Schilling.

V Novem mestu so Kanalci doživeli neprijetno presenečenje. Po izvrstni pokalni predstavi v Kamniku tokrat niso igrali tako udarno in natančno, kar so zadnja leta vedno slabši Dolenjci izkoristili za zmago. Zaradi poškodbe prvega organizatorja Luke Krivca je moral drugi del tekme odigrati Irenej Karnel, vendar le zaradi tega gostje niso bili bistveno oslabljeni. Primorskega pritiska s servisom je bilo premalo. Tekmeci so v bloku dosegli kar 16 točk. Salonit je dobro začel in vodil do desete točke, v nadaljevanju pa so bili Dolenjci na servisu in v bloku boljši in so prvi niz zanesljivo dobili. V drugem so Kanalci pokazali pravi obraz in skupni izid gladko izenačili. V tretjem nizu so ponovno popustili, presenetljivo pa ni bilo pravega primorskega odgovora niti v četrtem, ko je Krka dobro ustavljala ključna moža cementarjev, Dejana Čabarkapo in Jureta Okrogliča, prave pomoči njunih soigralcev pa ni bilo. “Nismo bili pravi. Kolektiv je zatajil. Zagotovo za poraz nista bili odločilni naša utrujenost po tekmi v Kamniku in poškodba Luke Krivca. Naša igra v napadu je bila enostavno preslaba,” je po tekmi povedal kanalski trener Leon Schilling. STA, IM

Prva DOL ženske

10. krog - Gen I Volley : Kema Puconci 3:1 (-23, 14, 18, 15), NKBM Branik : Zgornja Gorenjska 3:0 (za NKBM Cvetanovič 12), Braslovče : Calcit Ljubljana 0:3 (za Calcit Grudina 7), UOK Vital : Formis 3:2 (za Vital Pavič 17), Aliansa : Luka Koper 0:3 (-10, -18, -23).

Primorska para 11. kroga (5. decembra) - Zgornja Gorenjska : Gen-I Volley, Calcit Ljubljana : Luka Koper.

Gen-I Volley : Kema 3:1

NOVA GORICA > Mestna dvorana, gledalcev 120, sodnika Klinar (Žirovnica) in Zajec (Lj.); po nizih: -23, 14, 18, 15.

Gen-I Volley: Bavdaž 10, Zbičajnik 1, Aumann 17, P. Marušič 12, Kolbl 15, Pahor, Valenčič 21. Trener: Luigi Schiavon.

Uvod v tekmo je bil za Novogoričanke žalosten, saj je trenerju Luigiju Schiavonu umrla mati. Dirigentsko palico je zato od pretresenega trenerja (na tekmo je sicer vendarle dopotoval) prevzela njegova pomočnica Majda Čičić. Tudi igralski uvod ni bil takšen, kot bi bilo zaradi ogromne prednosti na lestvici od domače ekipe pričakovati. Primorke so igrale premehko, izjemno požrtvovalne Prekmurke pa so žoge zanesljivo branile in izvajale uspešne protinapade ter tako dobile prvi niz. V drugem nizu je Gen -I Volley veliko opravil že z močnim servisom in dobrim blokom. Razlika je kljub dobremu odporu postopno rasla, razigrala pa se je tudi prva napadalka Sara Valenčič. Po izenačenju v nizih napetih trenutkov na tekmi ni bilo več. Novogoričanke so v preostalih nizih vodile od začetka do konca.

Kapetanka Teja Kolbl si je po dobrem koncu oddahnila: “Po nizu tekem sreda - sobota smo na začetku tekme nekoliko padle iz ritma. Preveč je bilo lastnih napak. Ko smo popravile natančnost, dvo ma o zmagovalcu ni bilo. S tem smo prihranile dragoceno energijo pred sredino povratno tekmo pokala, na kateri lovimo zaostanek z 2:3 v boju z Zgornjo Gorenjsko. Treniramo dobro, igrale pa bomo doma. Zato upam, da bomo napredovale v nadaljnje tekmovanje.” IM

Aliansa : Luka Koper 0:3

ŠEMPETER (v S. dolini) > Športna dvorana OŠ, gledalcev 80, sodnika Jovanović (Komenda) in Milojević (Lj); po nizih: -10, -18, -23.

Luka Koper: Barič 5, Pethö 10, Kušar, Ferlinc 6, Lucas 10, Jurić 5, Kaker 16. Trener : Marko Kalc.

Koprčanke na tekmi z najslabšo ekipo v ligi niso razprodajale ugleda. Čeprav je bil zmagovalec praktično znan že ob prihodu igralk na parket, so gostje dva niza odigrale odlično, tretjega pa tako dobro, kot je bilo potrebno za skupni uspeh. Štajerke, ki že sicer kakovostno zaostajajo vsaj za en razred, so bile še dodatno oslabljene. Zaradi poškodbe hrbta je manjkala članica prve postave, sicer Postojnčanka, Lea Šantelj. Večina akcij Alianse je končala v koprskem bloku ali pa so jih primorske sprejemalke zanesljivo ubranile in pripravljale uspešne protinapade. Koprčanke so nekoliko popustile le v drugem delu zadnjega niza, ko so po vodstvu s 16:11 dovolile izenačenje na 21. in 23. točki, nato pa je tekmo za Primorke z uspešnima napadoma pričakovano zaključila Marina Barič.

STA, IM

Nižje lige

> Druga DOL moški, 6. krog - Šoštanj Topolšica : Logatec 3:1, Črnuče : Mokronog 3:0, Žužemberk : Brezovica 3:1, Fram : Calcit II 3:1, Hoče : Pro Volley 3:0, Go Volley : Črna 3:1 (18, -20, 14, 14);

Vrstni red - Hoče 16, Črnuče 14, Fram 13, Žužemberk 11, Brezovica 10, Šoštanj Topolšica 10, Go Volley 9, Calcit II, Logatec, Pro Volley po 7 Črna 3 Mokronog 1.

> Druga DOL zahod ženske 6. krog - Galeb grup Robotina : Novo mesto 3:0 (18, 22, 6), Vital : Žirovnica 3:0, Krim : Ljubljana 2:3, Grosuplje : Calcit II 1:3, Ankaran Hrvatini : Triglav 3:1 (25, -21, 23, 23);

Vrstni red - Ljubljana 17, Ankaran Hrvatini 16, Triglav 12, Calcit II 11, Krim 10, Vital 7, Grosuplje, Galeb grup Robotina po 6, Novo mesto 3, Žirovnica 2.

> Tretja DOL zahod moški, 6. krog - primorska izida - Calcit III : VC Portorož 2:3(23, -25, -22, 16, -12), Salonit Anhovo II : Kostanjevica na Krki 0:3 (-13, -24, -25);

Vrstni red - 1. Kostanjevica na Krki 18, 2. Črnuče ACH 15, 3. VC Portorož 14, 4. Salonit Anhovo II 12 (nastopa deset ekip).

> Tretja DOL zahod ženske, 6. krog, primorski izidi - Logatec : Neptun Kanal 3:2 (23, 15, -6, -15, 8), Gen- I Volley II : Triglav II 3:1 (23, -18, 15, 14), Luka Koper mlade : Krim mlade 3:1 (12, -19, 14, 21), Šk. Loka : Piran 3:0 (14, 11, 11);

Vrstni red - 1. Neptun Kanal 15, 2. Šk. Loka 12...,4. Luka Koper mlade 9, 5. Gen- I Volley II 8, 8. (predzadnji) Piran 4.