Freund zmagovalec na Kulmu, Tepeš tretji, Prevc četrti

Na tekmi svetovnega pokala v smučarskih poletih na Kulmu je zmagal Nemec Severin Freund. Z 227,5 in 210 metrov dolgima skokoma je premagal Avstrijca Stefana Krafta, tretji pa je bil najboljši slovenski predstavnik Jurij Tepeš. Mesto za njim je končal Peter Prevc.

Na tekmi svetovnega pokala v smučarskih poletih na Kulmu je zmagal Nemec Severin Freund. Foto: STA
Na tekmi svetovnega pokala v smučarskih poletih na Kulmu je zmagal Nemec Severin Freund. Foto: STA

BAD MITTERNDORF > Jurij Tepeš je s kar 231 metrov dolgim skokom v finalu napredoval s šestega na tretje mesto. Peter Prevc, po prvi seriji je bil tretji, pa je v drugi skočil 195 metrov, kar je na koncu zadoščalo za četrto mesto.

Slovenski ekipni uspeh s tremi skakalci v deseterici je dopolnil Jernej Damjan, ki je bil po prvi seriji deveti, na koncu pa osvojil sedmo mesto. V finalu je nastopil še Rok Justin, ki je bil 26.

Nejc Dežman s 35. mestom, Matjaž Pungertar s 37. in Robert Kranjec s 40. dosežkom prve serije se niso uvrstili v finale.