Fak peti v Avstriji

Slovenski biatlonec Jakov Fak je na sprintu za svetovni pokal v avstrijskem Hochfilznu kljub kazenskemu krogu osvojil peto mesto. Na desetkilometrski tekmi je za 21-letnim Norvežanom Johannesom Thingnesom Boejem zaostal za 22,9 sekunde.

Jakov Fak Foto: Biatlonska Zveza
Jakov Fak Foto: Biatlonska Zveza

HOCHFILZEN > Pred Jakovom Fakom, ta je prehitro streljal pri zadnjem poskusu leže, so se zvrstili le tekmovalci s strelsko ničlo. Na stopničke sta se uvrstila še Nemca Simon Schempp in Andreas Birnbacher, Faka pa je prehitel tudi Avstrijec Dominik Landertinger.

Drugi Slovenci so ostali brez točk svetovnega pokala. Klemen Bauer je visoko uvrstitev zapravil na drugem streljanju, ko je moral v kazenski krog trikrat in bil 41. Preostali Slovenci so nastopili v “paketu” in ostali brez nedeljskega zasledovanja. Rok Tršan je bil 76., Lenart Oblak 77. in Peter Dokl 78.