Dva gola Široka in Peroše

Tradicionalni severnoprimorski obračun je pred 400 gledalci dobil domači Oplast, ki je z eno nogo že polfinalist elitnega državnega prvenstva. Pomembno točko so v Benediktu iztržili Škofjoti, čeprav se jim je večji del tekme nasmihal popoln izkupiček.

Prva slovenska futsal liga

12. krog - Dobovec Pivovarna Kozel : Extrem 4:1 (1:1), Litija : Sevnica 3:3 (2:1), Velike Lašče : Maribor 4:9 (1:4), Oplast Kobarid : Puntar 4:1 (0:0), Benedikt : Bronx Škofije 2:2 (0:2).

Vrstni red : Dobovec 33, Litija 26, Oplast 23, Maribor 22, Puntar 18, Extrem 17, Sevnica 16, Bronx 6, Velike Lašče 5, Benedikt 5.

Primorska para 13. kroga (30. januarja) - Bronx : Oplast, Puntar : Velike Lašče.

Oplast : Puntar 4:1(0:0)

KOBARID > Športna dvorana, gledalcev 420, sodnika Nikolič in Todorovič (oba Ljubljana).

Strelci: Širok (24, 27), Ručna (31), Vulikić (34); Rutar (31):

Oplast Kobarid: Bratić Vulikić, Širok Anže, Skubin, Sovdat, Hrast, Kusterle, Koren, Ručna, Gašperut , Lenarčič, Krivec.

Puntar: Logar, Kragelj, Čujec, Hozjan, Zalašček, Ivančič, Rutar, Volarič, Uršič, Vidič, Gaberšček, Kurinčič.

Oplast se je uspel revanširati Puntarju za poraz v prvem delu sezone (0:2) in narediti tri pomembne korake proti polfinalu 1. SFL. Po prvem polčasu, ki se je končal brez zadetkov, se je tekma v drugih 20 minutah razživela. Z dvema goloma se je uvodoma izkazal Anže Širok, ki je bil uspešen v 24. in 27. minuti. Na 3:0 je povišal povratnik v dres Oplasta Jani Ručna. Upanje za goste je obudil Andrej Rutar, a do preobrata ni prišlo. Dani Vulikič je v 34. minuti potrdil domačo zmago.

Benedikt : Bronx 2:2 (0:2)

BENEDIKT > Športna dvorana, sodnika: Šivic (Bled) in Bubulj, gledalcev 80.

Strelci: Seneković (33), Klemenčič (38); Peroša (5, 15)

Bronx: Kocjan, Zajc, Radić, Hrvatin, Peroša, Čuk, Mirković, Felda, Tatić, Ramić, Tominec Nejc.

V obračunu ekip z dna lestvice so gostje s Škofij, varovanci trenerskega dvojca Stanko Žunič&Dino Krivičič, bolje začeli in povedli z 2:0. Oba zadetka je prispeval novinec in povratnik v dres obalne zasedbe Matej Peroša. Domačini so v nadaljevanju strnili svoje vrste in prek Urbana Senekoviča in Bojana Klemenčiča prišli do pomembne točke.RN