Dugonjić sedmi na 100 metrov prsno

Slovenski plavalec Damir Dugonjić je na evropskem prvenstvu v Berlinu osvojil sedmo mesto na 100 m prsno s časom 1:00,80. Zlato si je priplaval Britanec Adam Peaty z 58,96, srebro njegov rojak Ross Murdoch z 59,43, tretji je bil Litovec Giedrius Titenis (59,61).

Slovenski plavalec Damir Dugonjić je na evropskem prvenstvu v Berlinu osvojil sedmo mesto na 100 m prsno Foto: Stanko Gruden
Slovenski plavalec Damir Dugonjić je na evropskem prvenstvu v Berlinu osvojil sedmo mesto na 100 m prsno Foto: Stanko Gruden

BERLIN > Dugonjić se je s časom 1:00,87 v ponedeljek v polfinalu v finale uvrstil s šestim dosežkom, najboljši je bil Peaty, ki je z 58,68 za vsega štiri stotinke sekunde zgrešil evropski rekord.