Druga zmaga Tonejca, Borčnik za prvo kolajno na EP

Tudi drugi dan evropskega balinarskega prvenstva se je za zdaj končal po slovenskih željah. Dejan Tonejc je v igri v krog premagal Nemca Giuseppeja Venutija z 18:12 in se bo za uvrstitev v četrtfinale ob 21.uri pomeril s Črnogorcem Bogdanom Đurovićem. Prvič je zmagala tudi slovenska dvojica Tonejc - Kozjek proti nemški Rinaldo - Marušić kar s 13:0.

Aleš Borčnik Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Aleš Borčnik Foto: Tomaž Primožič/Fpa

KOPER > Kvalifikacijski nastop je bil uspešen tudi za štafeto Borčnik - Petrič, ki je z 53 točkami dosegla drugi izid. Boljša sta bila le Hrvata Brnić in Živolić (55).

Aleš Borčnik se bo ob 20. uri v četrtfinalu hitrostnega zbijanja potegoval za prvo slovensko kolajno. Slovenec je sposoben uvrstitve med najboljšo četverico. V zadnji današnji disciplini se bo v klasični igri Jure Kozjek pomeril s Francozom Romainom Garcio za prvo mesto v skupini.

Oglejte si še fotogalerijo z včerajšnje otvoritve.