Do točk le Oplast

14. prvenstveni krog je prinesel gostovanje državnih prvakov iz Maribora na Škofijah, kjer so morali domači kar sedemkrat po žogo v mrežo. Edine primorske točke je osvojil kobariški Oplast.

Tine Kravanja (Oplast) je najboljši primorski strelec v državnem prvenstvu. Foto: Igor Mušič
Tine Kravanja (Oplast) je najboljši primorski strelec v državnem prvenstvu. Foto: Igor Mušič

ŠKOFIJE > Največ dobrega dvoranskega nogometa na Primorskem si je 150 gledalcev obetalo na Škofijah, kjer je domači Bronx gostil državne prvake iz Maribora. Škofjoti so zdržali enajst minut, potem pa sta jih načela državna reprezentanta Matej Fideršek in Alen Fetić. Drugi polčas je bil ob veliki premoči gostov le formalnost, saj so dobili še pet zadetkov. Dva gola domačina Roka Grželja sta bila le majhen obliž na rano.

Oplast je v domači dvorani opravil to, kar je 90 kobariških navijačev tudi pričakovalo. Predzadnji ekipi lige iz štajerskega Tomaža celo tekmo ni dovolil priti blizu vrat, gole pa je dosegal enakomerno v pravih trenutkih. Dva je prispeval Tine Kravanja, ki je tako s 13 goli peti na lestvici prvoligaških strelcev in s tem najbolje uvrščeni Primorec. Kobaridci so se utrdili na tretjem mestu.

Tolminski Puntar se je s težkega gostovanja pri drugouvrščeni Litiji po dobrem odporu vrnil praznih rok. Za Primorce je bil bržkone usoden že v tretji minuti prejeti zadetek, ki ga je dosegel njihov nekdanji soigralec Patrik Čujec. Gostje so šli odločno v lov na zaostanek. Po zaslugi Aljaža Kustrerleta so do odmora izenačili. Nato so zdržali še osem minut drugega polčasa, potem pa so Litijani - tudi zaradi tvegane igre Tolmincev z vratarjem v polju - začeli zadevati iz protinapadov. Že v sredo bo živahno tudi v tolminski dvorani, kamor na zaostalo tekmo 13. kroga prihaja Benedikt. Preostala primorska prvoligaša bosta sočasno zaostali tekmi odigrala v dvorani Dobovca (Bronx) in v Mariboru (Oplast).

> Prva SFL, 14. krog - Bronx : Maribor 2:7(0:2); strelci - 0:1 Fideršek (11), 0:2 Fetić (18), 0:3 Jandrić (25), 1:3 Grželj (26), 1:4 Totoškovič (30), 1:5 Totoškovič (34), 2:5 Grželj (35), 2:6 Čeh (38), 2:7 Fideršek (38); Oplast : Tomaž 4:0 (2:0); strelci - Širok (8), Koren (18.), Kravanja (36 in 40); Litija : Puntar 5:1(1:1); strelci - 1:0 Čujec (3), 1:1 Kusterle (5), 2:1 Turk (28), 3:1 Vrhovec (36), 4:1 Vrhovec G. (38), 5:1 Duščak (39); Benedikt : Sevnica 3:3, Zavas : Dobovec 1:1.

Vrstni red: Maribor 37, Litija 29, Oplast 23, Dobovec19, Bronx 18, Sevnica 17, Zavas 15, Benedikt 11, Tomaž, Puntar po 9. STA, IM