Dejan Fabčič šesti v finalu v Riu

Slovenski kajakaš Dejan Fabčič je na paraolimpijskih igrah v Riu osvojil šesto mesto v finalu kajakaške preizkušnje v kategoriji KL2. Zdravnik iz Podnanosa je na igrah edini primorski športnik v osemčlanski slovenski reprezentanci. Zmagal je Avstralec Curtis McGrath.

RIO DE JANEIRO > Fabčič je v sredinem predtekmovanju v svoji skupini končal na tretjem mestu, v polfinalu pa se je z drugim dosežkom zanesljivo prebil v finale. V preizkušnji za kolajne je s časom 47,420 osvojil šesto mesto. Do polovice proge se še boril za četrto mesto, pred cilje pa je popustil. Za McGrathom (42,190) sta se na zmagovalni oder uvrstila še Avstrijec Markus Swoboda (43,726) in Britanec Nick Beighton (44,936). Za Fabčiča je bil nastop v Riu de Janieru drugi paraolimpijski nastop, a prvi v tem športu. Pred osmimi leti je v Pekingu tekmoval v plavanju. Ročni kolesar Primož Jeralič je včeraj na cestni dirki tako kot dan prej na kronometru v kategoriji H5 osvojil deseto mesto. Zmagal je Južnoafričan Ernst van Dyk. RN