Črna primorska nedelja

Primorska drugoligaša sta drugo tretjino prvenstva sklenila s porazoma. Tako Ankarančani, ki so izgubili s Krko, kot Brici, ki so morali priznati premoč vodilnemu Triglavu, so klonili pred domačimi gledalci.

Spomladanski uvod ankaranske ekipe predstavlja enega
večjih drugoligaških razočaranj. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Spomladanski uvod ankaranske ekipe predstavlja enega večjih drugoligaških razočaranj. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

18. krog - Brežice T. Čatež : Farmtech Veržej 4:1 (1:0), Brda : Triglav Kranj 0:1 (0:0), Drava Ptuj : Roltek Dob 1:2 (1:1), Ankaran : Krka 1:2 (1:0), Zarica Kranj prosta.

Ankaran Hrvatini : Krka 1:2 (1:0)

DEKANI > Stadion I. Gregoriča, gledalcev 80, sodnik Podgoršek (Duplje) 5,5.

Strelci - 1:0 Štromajer (20), 1:1 Dežmar (71), 1:2 Drnovšek (89).

Ankaran Hrvatini: Paal 6, Zlatič 5,5, Pahor 5,5, Badžim 6, Gliha 5,5, Angov 5,5, Lukanc 5,5 (od 76. Humar -), Obrstar 5,5 (od 76. Mihailovič -), Gajšek 5,5, Jurina 5 (od 90. Pleić -), Štromajer 6. Trener: Vlado Badžim.

Tekma v Dekanih je prinesla novo razočaranje za Ankarančane. Po živahnem uvodu, v katerem so gledalci videli veliko teka, a nobene priložnosti, so Primorci v prvem resnejšem napadu povedli prek spretnega Jake Štromajerja. Domačini so potem zapretili še iz protinapada, medtem ko je njihov vratar Matej Paal v svoji stoti tekmi v drugi ligi prvič posredoval po pol ure igre. Tudi v prvih minutah nadaljevanja sta si bili moštvi enakovredni. V 60. minuti je napadalec oranžnih Marin Jurina zapravil izjemno priložnost za podvojitev prednosti in kmalu je sledila kazen, ko je po podaji s kota v gneči zadel Danijel Dežmar. Domača klop je tedaj poskusila z zamenjavami spremeniti potek dogodkov, toda gostje so obdržali pobudo. V končnici dvoboja so najprej zadeli vratnico, potem pa je po napaki Ankarančanov na sredini izkušeni Miha Drnovšek z nenadnim strelom z razdalje zadel za zmago Krke. “Igrali smo katastrofalno, igra nam ni stekla in to se sedaj že ponavlja. Krka je tekla, mi pa smo gledali,” je po tekmi razočarano povedal trener NK Ankaran Hrvatini Vlado Badžim.

SANDI JERMAN

Brda : Triglav 0:1 (0:0)

VIPOLŽE > Igrišče NK Brda, gledalcev 80, sodnik Tošeski (Medvode). Strelec - 0:1 Majcen (65).

Brda: Mavrič, Debenjak, Rojc (od 85. Terziev), Kompara, Žižmond, Rijavec (od 76. Kadrija) Jogan, Ferjančič (od 70. Simčić Zuljan), Jazbar, Kodermac, Kavčič. Trener: Anton Žlogar.

Brici niti na drugi domači tekmi v spomladanskem delu niso uspeli zatresti mreže tekmeca. Včeraj so gostili vodilni Triglav, ki je v 17 tekmah letošnje sezone oddal le pet točk in je z eno nogo praktično že v prvi ligi. V Vipolžah je nadaljeval svoj pohod, čeprav Kranjčanom ni šlo vse gladko. V prvem polčasu so imeli svoje priložnosti tudi gostitelji, ki včeraj še niso mogli računati na pomoč načetega Gianluce Franciosija. Kris Jogan in še posebej Grega Debenjak tik pred odmorom bi lahko popeljala Brice v vodstvo. Res pa je, da bi tudi Kranjčani lahko zadeli. Še najbližje golu je bil Igor Bukara, ki je zatresel okvir vrat. V nadaljevanju lep čas ni kazalo, da bi se izid lahko spremenil. Gostitelji so dobro zapirali prostor vse do 65. minute, ko je odločilni zadetek dosegel Luka Majcen. ”Fantom nimam česa očitati. Dali so vse od sebe, za kar jim lahko samo čestitam, odločila pa je posamična kakovost tekmeca,” je povedal trener Brd Anton Žlogar.