Casillas rešil Real, Ronaldo rekorder, v četrtfinalu tudi Porto

Nogometaši Porta in Real Madrida so prvi četrtfinalisti lige prvakov. V povratnih tekmah osmine finala so obdržali prednost s prve. Porto je s 4:0 (1:0) premagal Basel, prva tekma se je končala z 1:1, Real pa je doma izgubil proti Schalkeju iz Gelsenkirchna, izid je bil 3:4 (2:2), a so v prvi tekmi Španci zmagali z 2:0.

Iker Casillas Foto: Wikipedia
Iker Casillas Foto: Wikipedia

LJUBLJANA > Real je v povratni obračun s Schalkejem, ki ga je sodil slovenski sodnik Damir Skomina, vstopil z veliko prednostjo. Prvo tekmo v Gelsenkirchnu je dobil z 2:0 in ne glede na krizo, v kateri je v zadnjem času, so bili redki, ki so menili, da bi lahko imel težave.

Schalkeju zmanjkal le korak do napredovanja

Med tistimi, ki verjeli nasprotno, so bili prav nepopustljivi predstavniki nemškega nogometa, ki so že v deseti minuti dali vedeti, da bodo še kako nevarni tudi za napredovanje.

Kar takrat ni uspelo Ericu Choupo-Motingu, ki je slabo streljal, je uspelo Christianu Fuchsu deset minut pozneje. Po podaji z leve strani je v kazenskem prostoru neoviran sprejel žogo in z močnim strelom premagal vratarja Ikerja Casillasa. Toda že pet minut pozneje so domači izenačili, po kotu je bil v kazenskem prostoru najspretnejši Cristiano Ronaldo, portugalski zvezdnik je z glavo poslal žogo v mrežo.

V 40. minuti je Jan-Klaas Huntelaar zadel stičišče vratnice in prečke, nekaj trenutkov pozneje pa je bil Nizozemec natančnejši, potem ko je Casillas po strelu Maxa Meyerja žogo odbil, jo je napadalec potisnil v mrežo. Toda tudi to vodstvo ni dolgo zdržalo, še pred odhodom na odmor je Fabio Coentrao z leve strani poslal predložek pred nemški gol, kjer je bil neoviran Ronaldo, ki je z glavo dosegel še drugi gol na tekmi in 78. v evropskih tekmovanjih, z njim je na lestvici najboljših strelcev na prvem mestu prehitel Raula Gonzalesa.

Na začetku drugega dela so domači povedli. Po samostojnem prodoru je v polno zadel Karim Benzema, ki pa je imel pri tem najbrž tudi pomoč slovenskih sodnikov, ki pred sprejemom žoge niso videli domnevnega nedovoljenega položaja Francoza. Toda tudi po tem se Nemci niso predajali, že kmalu je z izvrstnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil Leroy Sane.

Nemci do konca niso prenehali z napadi, imeli nekaj polpriložnosti, eno od njih je v 85. minuti izkoristil Huntelaar, s tem pa poskrbel za pravo dramo. Madridčanom so se začele “tresti hlače” in le Casillasu se lahko zahvalijo, da niso prejeli še petega gola. Španski reprezentančni vratar se je izkazal po strelih Saneja in Benedikta Höwedesa.

Portugalec Cristiano Ronaldo je po koncu tekme novinarjem dejal, da jim v mikrofone do konca sezone ne bo več odgovarjal, temveč, da bo “govoril” le še na igrišču. Razlog njegovega takoimenovanega “silenzia stampe” ni znan, je pa očitno, da v slačilnici evropskega prvaka Real Madrida nekaj ni v redu.

Porto brez težav ugnal Basel

V Portu domači niso imeli večjih težav, da so oplemenitili ugoden izid 1:1 s prve tekme v Baslu. Že v 14. minuti je Alžirec Yacine Brahimi natančno izvedel prosti strel, na začetku drugega pa se je izkazal še kot asistent Hectorju Herreri, ki je vodstvo povišal. S tem je bilo dvomov, kdo bo napredoval, konec, domači pa so dosegli še dva zadetka, strelca sta bila Brazilec Casemiro v 56. in Kamerunec Vincent Aboubakar v 76. minuti.