Bauer in Fak do novih točk

Biatlonci so se v nemškem Oberhofu pomerili v sprintu. S 15. in 16. mestom sta do novih točk prišla Klemen Bauer in Jakov Fak. Zmagal je Francoz Martin Fourcade, ki je v finišu za 4,4 sekunde ugnal legendarnega Norvežana Oleja Einarja Björndalna, tretji je bil Rus Timofej Lapšin z zaostankom 10,8 sekunde, vsi trije pa so zgrešili po enkrat.

Jakov Fak je tokrat končal na 16. mestu.

OBERHOF > Klemen Bauer je moral v kazenski krog kar trikrat in za zmagovalcem zaostal 53,8 sekund, Jakov Fak pa je zgrešil dvakrat in za najboljšim zaostal 55,4 sekunde.

Ostali Slovenci so bili daleč od solidnih uvrstitev. Veteran Janez Marič je bil 75., Rok Tršan 93. in Lenart Oblak 96. med 99 tekmovalci.

V nedeljo bodo tekmovalci in tekmovalke nastopili še na tekmah s skupinskim startom.