Anže Srebovt vsega vendarle ni mogel sam

V prvi ligi je bila v ospredju skoraj sočasna trenerska zamenjava na klopeh Heliosa in Zlatoroga. Slednji je po napeti končnici izgubil v Rogaški Slatini, ki zaseda vrh lige. V drugi ligi je Mesarija Prunk še naprej v nevarnih vodah, v tretji pa je bilo najbolj zanimivo v Kopru, kjer je gostovala Ilirija.

Mirnes Husić (v rdečem dresu) je eden redkih Sežancev, ki
ohranja solidno formo. Foto: Leo Caharija
Mirnes Husić (v rdečem dresu) je eden redkih Sežancev, ki ohranja solidno formo. Foto: Leo Caharija

Prva SKL

7. krog - Rogaška : Zlatorog Laško 74:72, Hopsi Polzela : Helios Suns 62:76, Lastovka : Portorož 74:79 (odigrano v sredo), LTH Castings : Šenčur GGD večerna tekma. Prosta Elektra.

Pari 8. kroga (sobota) - Zlatorog : Elektra Šoštanj, Helios Suns : Lastovka, Šenčur GGD : Hopsi Polzela. Prost Portorož.

Druga SKL

7. krog - AKK Maribor Branik : Slovan 67:58, ECE Celje : Kolpa Črnomelj 76:63, Konjice : Mesarija Prunk Sežana 76:64, Parklji : Plama pur 78:67, Grosuplje : Terme Olimia 84:76, ECE Triglav : Hrastnik večerna tekma.

Primorska para 8. kroga (12. decembra) - Plama pur : ECE Celje, ECE Triglav : Mesarija Prunk Sežana.

Konjice : Mesarija Prunk Sežana 76:64

SLOVENSKE KONJICE > Športna dvorana, gledalcev 100, sodnika: Fišer in Savić (oba Ljubljana); četrtine - 18:17, 27:15, 21:16, 10:16.

Mesarija Prunk Sežana: Drenik 7 (2:1), Strnad, Vuković 2, Škerbec 6 (3:3), Kukanja, Zagorc 7, Mevla 2, Furlan 9(4:3), Likar, Jakhel Kolarević 12 (4:2), Jordan Rojko 6, Husić 13 (4:3). Trener: Miroslav Jurić.

Sežanci so pred potjo na Štajersko proti lanskemu tekmecu za napredovanje iz tretje v drugo ligo pogumno napovedovali, da gredo po zmago, vendar so se domov po slabi igri vrnili praznih rok. Sežanci so držali korak z gostitelji do 15. minute, ko so gostitelji imeli dve do štiri točke prednosti. Zatem se je prednost Konjic začela postopoma debeliti. Delni izid zadnjih petih minut prvega polčasa je bil 17:6. Daljši odmor ni prinesel veliko sprememb na igrišču: Konjičani so imeli še naprej bistveno več razpoloženih igralcev in v 28. minuti so praktično že potrdili zmago, ko so povedli za 20 točk (61:41). Štirje igralci so presegli dvomestno število košev, najboljši je bil z 18 koši Gašper Sevšek. Sežanci so celo dobili skok (37:34), imeli pa so bistveno več izgubljenih žog in pol manjši izkoristek metov za tri točke od tekmeca. Novinec Jaka Zagorc ni bil posebej razpoložen, zadnje čase manjka tudi običajno pomemben prispevek veterana Marka Likarja, ki je tokrat iz igre metal 6:0. RM

Parklji : Plama pur 78:67

LJUBLJANA > Dvorana Ježica, gledalcev 70, sodnika: Škrbec (Kranj), Juhart (Maribor); četrtine - 24:18, 16:10, 19:13, 19:26.

Plama pur: Frlež, Škrlj, Muha 11 (5:2), Turk 7 (3:1), Zalar 2 (2:2), Srebovt 27 (5:0), Iskra, Jenko, Katonar 10 (2:1), Brlan 10 (1:1). Trener: Grega Nachbar.

Po odhodu branilca Aleksa Cvetičanina v Portorož in začasni prekinitvi košarkarske kariere krilnega centra Robija Hreščaka je imel trener Grega Nachbar na gostovanju pri Parkljih na voljo precej krajšo klop. Med strelce se je vpisalo le šest gostujočih košarkarjev. Bistričani so v uvodnih minutah solidno igrali in s košem Alena Katonarja v sedmi minuti povedli za točko, nato pa so domačini sredi druge četrtine s serijo 18:3 pobegnili na 19 točk prednosti (40:21). Ob nerazpoloženem Tilnu Zalarju je bil med gosti razigran le Anže Srebovt, a so gostje ob vnovičnem katastrofalnem izvajanju prostih metov iz minute v minuto bolj zaostajali. Tako so Parklji, pri katerih se je z 18 točkami in šestimi skoki izkazal tudi Primorec Matija Radanović, v 32. minuti povedli že s 67:43. Nachbarjevi izbranci so v prestolnici podpisali drugi letošnji prvenstveni poraz. SM

Tretja SKL zahod

7. krog - Pivka perutninarstvo : Postojna 80:72, Koper : Ilirija 56:58, Tolmin : Nova Gorica ml. 87:52, Ajdovščina : Ljubljana 68:62.

V tretji ligi je nekaj časa kazalo, da se bosta za vrh merila ljubljanska Ilirija, ki se je okrepila z nekaterimi veterani, tudi trenutno kaznovanim Goranom Jagodnikom, in Koper, kjer ima pomembno vlogo Adin Kavgić. A so Koprčani potem zabeležili dva poraza, v soboto pa doma tesno izgubili še neposreden dvoboj z Ilirijo s 56:58. Pri Koprčanih sta mejo desetih točk edina presegla Kavgić in Alan Pehlić (oba po 11), pri Iliriji pa so desetico preskočili štirje košarkarji (največ Bojan Zahrirović, 13 točk).

Zaostala tekma 6. kroga (sreda) - Ljubljana : Postojna; tekme 8. kroga (petek) - Postojna : Ajdovščina; (sobota) - Ljubljana : Tolmin, Nova Gorica ml. : Ilirija, Koper : Pivka perutninarstvo.