Ankaran v gosteh boljši od lanskega prvoligaša

Je Triglav res še korak do prvoligaškega statusa? V prvih devetih tekmah je devetkrat zmagal, najbližji zasledovalci iz Ankarana pa za Kranjčani zaostajajo osem točk.

Kris Jogan (v belem dresu) je v Kranju dosegel častni zadetek
za Brice.
Kris Jogan (v belem dresu) je v Kranju dosegel častni zadetek za Brice.

9. krog - Farmtech Veržej : Brežice T. Čatež 3:1 (1:0), Roltek Dob : Drava Ptuj 4:2 (2:1), Zavrč : Zarica Kranj 2:2 (0:2), Triglav Kranj : Brda 3:1 (2:0), Krka : Ankaran 0:1 (0:0).

5

10. krog, 7. oktober - Zavrč : Ankaran Hrvatini. 8. oktober - Brežice Terme Čatež : Drava Ptuj, Roltek Dob : Brda. 9. oktober - Krka : Farmtech Veržej, Zarica : Triglav.

Krka : Ankaran Hrvatini 0:1 (0:0)

NOVO MESTO > Stadion Portoval, gledalcev 100, sodnik Borošak. Strelec - 0:1 Zemljak (82).

Ankaran Hrvatini: Bužan, Humar (od 34. Komljenović), Badžim, Gliha, Zlatič, Mate, Gajšek, Vodeb, Zemljak, Mihailovič (od 87. Maslić), Angov. Trener: Vlado Badžim.

Čeprav tudi na gostovanju pri bivšem dolenjskem prvoligašu na klopi gostov niso mogli računati na vse igralce, so si Ankarančani močno želeli zaključiti prvo tretjino prvenstva s pozitivnim rezultatom. Domačini so imeli zelo podobne načrte, tako da sta v deževnem Novem mestu obe ekipi prikazali borbeno predstavo ter si priigrali po nekaj priložnosti. Za domačine je najlepšo od treh zrelih zapravil Marko Brekalo, medtem ko so si jih Ankarančani pripravili kar pet, a so bili prav tako neučinkoviti. Vendar pa letos ankaransko ekipo krasi kolektivni duh, tako da so fantje vztrajali in bili na koncu poplačani za vloženi trud. Edini in zato odločilni zadetek so dosegli prav v sklepnem delu srečanja, ko je bil s prostega strela s približno sedemnajstih metrov uspešen Matej Zemljak. “Trda tekma in zaslužena zmaga. Fantom moram čestitati za prikazano borbenost. Pozna se, da držijo skupaj in so letos prava klapa,” je bil po koncu upravičeno zadovoljen trener Vlado Badžim. SJ

Triglav : Brda 3:1 (2:0)

KRANJ > Športni park, gledalcev 400, sodnik Mežnar (Maribor). Strelci - 1:0 Đurković (30), 2:0 Poplatnik (42), 3:0 Poplatnik (78), 3:1 Jogan (84).

Brda: Mavrič, Ferjančič, Terziev, Kompara, Kavčič, Rojc, Rijavec (od 46. Kuraj), Kadrija (od 79. J. Kodermac), Marinič, Jogan, Debenjak (od 46. Tribušon). Trener: Anton Žlogar.

Nogometaši Brd so naporni oktober, v katerem jim je drugoligaški razpored na petih tekmah namenil štiri gostovanja, začeli s pričakovanim porazom v Kranju. Triglav je tako prvo tretjino prvenstva končal s popolnim izkupičkom. Pot do devete zmage si je odprl v prvem polčasu, v katerem je sicer pogumno briško postavitev načel z dvema goloma. Kaj lahko pa bi v mreži gostov, ki niso mogli računati na centralna branilca Denisa Jazbarja in Luko Žižmonda, končala še kakšna žoga več. Gostiteljem so sodniki zaradi nedovoljenega položaja razveljavili gola, Kranjčani so zatresli tudi okvir vrat, še nekajkrat pa je bil na preizkušnji briški vratar Matej Mavrič.

Drugi polčas je ponudil spodbudnejšo podobo gostov, ki so nekajkrat tudi zapretili. Resda so Kranjčani dosegli še tretji zadetek, v končnici tekme pa so na svoj račun prišli tudi Brici. Poraz je ublažil Kris Jogan, ki je imel minuto zatem še imenitno priložnost za drugi zadetek, a mu je veselje preprečil nekdanji Olimpijin vratar Elvis Džafić.