Ankaran skočil na drugo mesto, Brici so se pomaknili v varno sredino

Primorska drugoligaša sta predzadnji krog prvega dela sklenila z zanesljivima zmagama. Predvem veseli drugi zaporedni uspeh Bricev, ki so lanskoletnega prvoligaša Zavrč pahnili v težko rešljiv položaj. Proti prvi ligi prepričljivo drvi kranjski Triglav.

Ankarančani (v oranžnih dresih) in Brici so se pretekli vikend
razveselili drugoligaških zmag.  Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Ankarančani (v oranžnih dresih) in Brici so se pretekli vikend razveselili drugoligaških zmag.  Foto: Zdravko Primožič/Fpa

8. krog - Brda : Zavrč 3:1 (1:0), Ankaran : Farmtech Veržej 3:0 (0:0), Brežice T. Čatež : Roltek Dob 0:2 (0:0), Zarica Kranj : Krka 0:5 (0:4), Drava Ptuj : Triglav Kranj 1:5 (0:3).

4

Pari 9. kroga, 1. oktobra - Farmtech Veržej, Brežice Terme Čatež, Roltek Dob : Drava Ptuj, Zavrč : Zarica. 2. oktobra - Triglav : Brda, Krka : Ankaran.

Ankaran : Veržej 3:0 (0:0)

ANKARAN > Igrišče ŠRC Sveta Katarina, gledalcev 100, sodnik Gornjak (Braslovče) 7.

Strelci - 1:0 Mihailovič (54), 2:0 Zemljak (55), 3:0 Mihailovič (91).

Ankaran Hrvatini: Bužan 7, Humar 7, Kolarič 7, Maslić 6,5 (od 58. Komljenovič 7), Zlatič 7,5, Mate 7,5, Gliha 7, Gajšek 7 (od 75. Alessi -), Zemljak 7,5, Mihailovič 7,5, Angov 7. Trener: Vlado Badžim 7.

Rumeni kartoni: Polajžer (39), Maslić (53), Ajlec (63), Vindiš (63).

Pri domačih je bila osmerica igralcev poškodovana, bolna ali kaznovana, pa tudi gostje so imeli nekaj težav s postavo, zato sta obe ekipi tekmo začeli previdno. Domačini so sicer imeli nekaj več od igre, a so bile nevarnejše akcije prava redkost. Gostje so resneje zapretili le dvakrat, sicer je domači vratar Primož Bužan prestregel vse visoke podaje ob prekinitvah. Ankarančani so bili najbliže zadetku po prostem strelu Robija Gajška in po močnem strelu Mateja Zemljaka v končnici polčasa.

V drugem delu igre je domača ekipa zaigrala bolj odločno. Nik Mihailovič je po strelu Gajška z nekaj sreče zadel za 1:0, takoj zatem pa je Zemljak mojstrsko podvojil prednost oranžnih. Dvoboj se je šele tedaj razživel, saj so bili gostje prisiljeni zaigrati bolj odprto. Priložnosti in polpriložnosti so se vse do konca vrstile na obeh straneh, a so bile domače rezultat napadalnih akcij, veržejske pa skoraj izključno plod prekinitev. “Na začetku nismo hiteli, v drugem polčasu pa smo dali vse od sebe, dobili tekmo in obenem preizkusili nekaj novosti. Čaka nas še precej dela,” je povedal domači trener Vlado Badžim.

SANDI JERMAN

Brda : Zavrč 3:1 (1:0)

VIPOLŽE > Igrišče NK Brda, gledalcev 150, sodnik Šorli (Maribor). Strelci - 1:0 Tribušon (45), 2:0 Marinič (47), 2:1 Panikvar (71, 11 m), 3:1 Kadrija (90).

Brda: Mavrič, Ferjančič, Jazbar (od 85. Terziev), Žižmond, Kavčič, Rojc, Rijavec (od 66. Kadrija), Kuraj, Tribušon (od 66. Debenjak), Jogan, Marinič. Trener: Anton Žlogar.

Drugoligaški novinci iz Brd, ki so pred tednom dni v Novem mestu vknjižili prvo zmago v letošnji sezoni, so se včeraj razveselili treh točk še pred domačim občinstvom in se tako odlepili z dna lestvice, kjer ostaja Zavrč. Donedavni prvoligaš, preživlja težke čase na igrišču in ob njem. V Vipolže so Haložani pripotovali z zdesetkano oziroma pomlajeno zasedbo, ki je dobro kljubovala gostiteljem v večjem delu prvega polčasa. Za Brice se polčas ne bi mogel končati boljše (gol Patrika Tribušona), lep pa je bil tudi začetek drugega dela. Leon Marinič je kronal lepo moštveno akcijo in podvojil vodstvo gostiteljev, ki so še nekaj časa nadzirali položaj na igrišču, potem pa so si sami zagrenili življenje. Zavrčane je opogumila enajstmetrovka. Gol za 1:2 pa je prebudil gostujoče upe. Če ne drugega, so v vrstah Bricev, ki so v sklepnih minutah zaradi poškodbe ostali brez Denisa Jazbarja, sprožili kar nekaj preplaha s prekinitvami in predložki v kazenski prostor. Na srečo brez posledic, končnica tekme pa je prinesla še dodaten razlog za veselje vbriški tabor. Taulant Kadrija se je odkupil za storjen prekršek in najstrožjo kazen Zavrča, prestregel žogo in ob asistenci še enega rezervista Grege Debenjaka postavil končni izid.