Andy Murray tudi uradno številka 1

S štiriindvajsetimi zaporednimi zmagami in petimi osvojenimi turnirji si je Škot Andy Murray zagotovil prvo mesto na lestvici ATP ob koncu sezone. Pred Srbom Novakom Đokovićem ima 905 točk prednosti, predvsem pa lepe možnosti, da pozicijo zadrži tudi v prihodnjih mesecih.

Škot Andy Murray si je zagotovil prvo mesto na lestvici ATP
ob koncu sezone. Foto: STA
Škot Andy Murray si je zagotovil prvo mesto na lestvici ATP ob koncu sezone. Foto: STA

LJUBLJANA > Novak Đoković, ki je po porazu v finalu Londona dejal, da se veseli predvsem prihodnjih tednov, ki jih bo preživel brez loparja v roki, bo moral v prvih mesecih leta 2017 braniti ogromno točk iz 2016. Leto je namreč začel z zmagama v Dohi in na odprtem prvenstvu Avstralije, nato je osvojil tri turnirje serije 1000, junija pa se je prvič v karieri zavihtel še na vrh Roland Garrosa.

Po zadnjem turnirju sezone sta do najvišjih uvrstitev v karieri prišla Kanadčan Miloš Raonić, ki je s četrtega mesta napredoval na tretje, ter Hrvat Marin Čilić, ki je na šestem mestu prehitel Francoza Gaela Monfilsa.

Od slovenskih igralcev sta precej izgubila Blaž Rola (257.) in Tom KočevarDešman (800.), Blaž Kavčič je pridobil šest mest in je zdaj 218., najboljši od Slovencev pa je Grega Žemlja na 155. mestu.

Na ženski razpredelnici - te so sezono večjih turnirjev končale že konec oktobra - je vrh ostal nespremenjen, med Slovenkami je Polona Hercog 140., Dalila Jakupovič 157., Tadeja Majerič pa 184.