Adria in Jadran na vrhu

Po dveh krogih tretje slovenske nogometne lige so na vrhu s polnim izkupičkom Mirenci in Dekančani. Še brez točke ostajajo Ajdovci in Postojnčani. Na prvih desetih tekmah še ni bilo remija.

Sežanski nogometaši (v belih dresih) so pred kar številnim gledalci   uspeli
prodreti skozi ajdovski bunker. Foto: Matej Glavina
Sežanski nogometaši (v belih dresih) so pred kar številnim gledalci uspeli prodreti skozi ajdovski bunker. Foto: Matej Glavina

2. krog - TKK Tolmin : Bilje 1:4 (0:0), Izola : Postojna 3:0 (0:0), Adria : Ilirska Bistrica 2:0 (1:0), Cherrybox24 Tabor : Ajdovščina 2:0 (0:0), Fama Vipava : Jadran Dekani 0:2 (0:1).

0

Pari 3. kroga, 3. septembra - Bilje : Izola, Jadran Dekani : TKK Tolmin, Ajdovščina : Vipava. 4. sept. Ilirska Bistrica : Cherrybox24 Tabor, Postojna : Adria.

Adria : Ilirska Bistrica 2:0 (1:0)

MIREN > Igrišče Pri Štantu, gledalcev 100, sodnik Begič (Ljubljana). Strelca - 1:0 Šuligoj (15), 2:0 Gulič (63).

Adria: Stergulc, Wilson (od 18. Lazar), Furlan, Šuligoj, Žižek, Keranović, Devetak, Gomboc, Leban Rijavec (od 76. Humar), Godnič (od 64. Debeljak), Gulič. Trener: Borivoje Lučić.

Ilirska Bistrica: Počkaj, Piljić, I. Pastuhović, Lazarević, Hasičić, Kovačić, R. Vrbos (od 83. Grgurić), Kovačić, T. Pastuhović (od 74. Brnić), Ujčič (od 57. Ostojić-Vranković), Marinac. Trener: Tihomir Vrbos.

Nogometaši Adrie so zabeležili še drugo zmago brez prejetega gola. Proti neugodnim Bistričanom so prevladovali, v polno pa sta zadela oba novinca. V prvem polčasu Matija Šuligoj po kotu, v drugem pa iz igre Mark Gulič. Mirenci so že po uvodnih minutah tekme zaradi načetega gležnja ostali brez prvega napadalca Theodorja Wilsona, pri gostih pa si je po drugem rumenem kartonu v 80. minuti predčasno pot v slačilnico prislužil Jasmin Hasičić. ASO

TKK Tolmin : Bilje 1:4 (0:0)

TOLMIN > Športni park Brajda, gledalcev 150, sodnik Lazić (Ljubljana). Strelci - 0:1 Masten (53), 1:1 Zaletelj (60), 1:2 Humar (77), 1:3 Doplihar (80), 1:4 Doplihar (89, z 11m).

TKK Tolmin: Drašček, Perše, J. Šturm (od 52. Zaletelj), Zornik, D. Šturm, B. Kavčič, Jarc, Kucalović, P. Kavčič (od 46. Kutin), Lipužič Bratuž, Torkar (od 78. Mandić). Trener: Slobodan Veličkovič.

Bilje: Lipičar, L. Batič , Koc, Bragato, Doplihar, Bremec (od 46. Panič), Masten (od 66. Žniderčič), J. Batič, Tragin, Tobijas, Humar. Trener: Tadej Tomažič.

V prvem polčasu so si lepše priložnosti ustvarili gostitelji, ki so zatresli tudi okvir vrat, v nadaljevanju pa so do vodstva prišli Biljenci. Tolminci, ki so še enkrat stresli okvir vrat, so razmeroma hitro izenačili, nato pa zaman zahtevali enajstmetrovko. Biljenci so znova povedli z lepim golom Kevina Humarja, gostujočo zmago pa je z zadetkoma zaokrožil eden najvidnejših posameznikov Nejc Doplihar. ASO

Fama Vipava : Jadran Dekani 0:2 (0:1)

VIPAVA > Igrišče Ob Beli, gledalcev 100, sodnik Kovačič (Grosuplje). Strelca - 0:1 Peroša (31), 0:2 Rodica (84).

Fama Vipava: S. Nešković, J. Nešković, Sluga, M. Bratina, J. Terčič (od 46. Leban), A. Bratina, Ž. Pahor, Kodele, E. Kodelja, Bašić (od 34. Jamšek), Vidmar. Trener: Adrijan Fegic

Jadran Dekani: Rupnik, Pirjevec, Reja, A. Terčič, Peroša, Babič, Vitezica, Bordon (od 65. Pribac), Šop, Kotnik Jesih (od 70. Kocjančič), Stepančič (od 83. Rodica). Trener: Nevijo Finkšt.

Dekančani so po domači zmagi nad sežanskimi nogometaši poln izkupiček vknjižili tudi v Vipavi. Gostitelje, ki so za uvod slavili v Biljah, so strli z dvema goloma. V prvem je po dobre pol ure zadel Matej Peroša, gostujočo zmago pa je v končnici tekme potrdil Tomaž Rodica, ki je vstopil v igro le minuto pred akcijo za drugi gol. ASO

Tabor Cherrybox 24 : Ajdovščina 2:0 (0:0)

SEŽANA > Stadion Rajko Štolfa, gledalcev 442, sodnik Gros (Kranj). Strelca - 1:0 Školnik (64), 2:0 Črgan (92).

Tabor Sežana: Bole, Gavrić, Lukač, Č. Kariž (od 85. P. Barut), Slavec, Vukelić (od 74. Črgan), Gulič, K. Kariž, Školnik, Škerjanc, Bombač. Trener: Bojan Gulič.

Ajdovščina: Brecelj, Žgur (od 74. Tomažič), Bajc, Nabergoj, Žižmond, Filipič (od 68. Filipič), Stibilj, Bašić, Zornik (od 63. Balaj), Krapež, Gorup. Trener: Peter Kalin.

Ob sežanskem občinskem prazniku so se v domačem tretjeligašu za prvo tekmo sezone pod znakom novega pokrovitelja odločili za prost vstop na tribuno. Zbralo se je približno 400 gledalcev, med katerimi tudi precej predstavnikov pokrovitelja, novi pa so bili tudi dresi domačih igralcev. Gostitelji so začeli napadalno in sklenili obroč okoli ajdovskih vrat, vendar so gostje dolgo zdržali pritisk, pri čemer bi lahko tudi sami zadeli iz protinapada. Gostitelji premoči večinoma niso znali pretvoriti v konkretne priložnosti, ko pa so jih že, je bil na mestu ajdovski vratar Matevž Brecelj. Tako je bilo tudi v 15. minuti, ko je bil iz prostega strela najbliže zadetku Marko Vukelić.

V drugem polčasu se je razigral Vedran Školnik, v 64. minuti pa mu je uspelo po podaji Vukelića z desne strani iz bližine z glavo žogo poslati v mrežo. Končni izid je v sodnikovem dodatku podpisal rezervist Marko Črgan, ki je po odvzeti žogi na drugi strani igrišča ter po dvojni podaji Davorja Škerjanca in Andreja Lukača v samostojnem protinapadu matiral Breclja.

RM

Izola : Postojna 3:0 (0:0)

IZOLA > Mestni stadion, gledalcev 70, sodnik Stojanoski (Šenčur). Strelci - 1:0 Nikolić (46), 2:0 Pletikos (73), 3:0 Vidaković (77).

Izola: Gustinčič, Husarević (od 53. Donev), Topić, Pletikos, Vidaković, Ećimović (od 76. Gavrić), Marc (od 76. Memić), Požrl, Lee-Him, Nikolić, Kljajić.

Postojna: Lilić, Ferjančič (od 46. Jugovič), Milaković, Marin Mršić, Uzeiri, Subotić (od 53. Dedić), Španić, Đurđević, Šućur (od 46. Agić), Marić, Mario Mršić. Trener: Zvonko Nedić.

Izolani so po porazu z Adrio na drugi domači tekmi ugnali novinca iz Postojne. Vsi zadetki so padli v drugem polčasu. Niti minuta nadaljevanja ni minila, ko je zadel Žan Nikolić, Chris Pletikos in Dražen Vidakovič pa sta v razmaku štirih minut sredi drugega polčasa z goloma le še potrdila zmago gostiteljev. ASO