270 kilometrov čez drn in strn

Na gorskokolesarski dirki po štirih hrvaških otokih (Krku, Rabu, Cresu in Malem Lošinju) je goriški dvojec Uroš Breški (Djak) in Matjaž Budin (MBK Sport.si) zasedel drugo mesto v absolutni konkurenci.

Naporno za kolo in predvsem za telo. Foto: Vedran Metelko
Naporno za kolo in predvsem za telo. Foto: Vedran Metelko

KVARNER > Približno 270 kilometrov dolge štiridnevne dirke, ki je potekala prvič, se je udeležilo približno sto tekmovalnih parov iz 19 držav. “Kras je kljub temu, da je kamnit, avtocesta v primerjavi s tem, kjer smo vozili na tej dirki po otokih. Naporno je bilo za kolo in za telo,” je povedal Uroš Breški.

Na dirki, ki je bila tudi organizacijsko in logistično zahtevna, saj je vključevala dnevne transferje z enega na drugi otok, zgodilo pa se je tudi, da so štartali kar s trajekta, je sodelovala tudi Tanja Žakelj. Skupaj z Urbanom Ferenčakom (oba Unior Tools Team) sta zmagala med mešanimi pari.

Breški, ki je bil že štirikrat na sloviti dirki Cape Epic v Južnoafriški republiki, za seboj pa ima tudi vrsto drugih vidnih uvrstitev na mednarodnih Cross Country dirkah, se trenutno pripravlja na evropsko prvenstvo v 24-urni Cross Country vožnji, ki bo maja v italijanskem kraju Finale Ligure. Oktobra pa se bo skupaj s Cristianom Poberaijem iz Gorice pomeril na enotedenski in 600 kilometrov dolgi dirki dvojic po Braziliji - Brazil ride.