Wayde van Niekerk zrušil Michaela Johnsona!

Južnoafriški atlet Wayde van Niekerk je na olimpijskih igrah že v nedeljo poskrbel za enega atletskih vrhuncev. V teku na 400 metrov je namreč zlato kolajno osvojil z navdušujočim svetovnim rekordom s časom 43,03 sekunde.

Wayde van Niekerk Foto: Xinhua/Sta
Wayde van Niekerk Foto: Xinhua/Sta

RIO DE JANEIRO > Aktualni svetovni prvak je za 15 stotink izboljšal prejšnji najboljši čas na stadionski krog, ki ga je dosegel Američan Michael Johnson v Sevilli leta 1999. Srebro je v Riu osvojil branilec naslova Kirani James iz Grenade (43,76), bron pa Američan Lashawn Merritt (43,85), olimpijski prvak na 400 m leta 2008 v Pekingu. V kitajski prestolnici je lani na SP prav tako zmagal van Niekerk, drugi je bil Merritt, tretji pa James. Slovenski atlet Luka Janežič je dan prej v drugi polfinalni skupini zasedel četrto mesto in se kljub državnemu rekordu (45,07) ni uvrstil v finale; skupno je dosegel 17. izid. STA