Brazilski nogometaši prvi finalisti

Brazilski nogometaši so poskrbeli za veliko veselje svojih rojakov, saj so se uvrstili v finale olimpijskih iger v Riu de Janeiru. V polfinalu so s kar 6:0 (3:0) odpravili Honduras. Tekmeca bodo dobili okrog 23. ure, ko se bo končal drugi polfinale med Nigerijo in Nemčijo.

RIO DE JANEIRO > Tekma se še dobro ni začela, kultni stadion Maracana pa je prvič slavil. Po 15 sekundah je namreč gol dosegel prvi brazilski zvezdnik Neymar, ki je zabil najhitrejši gol v zgodovini OI.

Na 2:0 je povišal Gabriel Jesus, ki je prvič zadel v 26. minuti, drugič pa v 35. V 51. minuti je četrti brazilski gol dosegel Marquinhos, Luan petega v 79. minuti, Neymar pa svojega drugega v sodniškem dodatku drugega polčasa z enajstih metrov.

Brazilci bodo v soboto bo 22.30 lovili sploh prvo zlato olimpijsko odličje. Do zdaj so bili trikrat srebrni in enkrat tretji.