Delničarjem Luke Koper 16 centov dividende na delnico

Delničarji Luke Koper so na današnji redni skupščini soglasno podprli nasprotni predlog države o uporabi bilančnega dobička za leto 2013 v višini 3,72 milijona evrov. Od te vsote bodo 2,24 milijona evrov uporabili za izplačilo dividend v višini 0,16 evra na delnico, preostanek dobička v višini 1,48 milijona evrov pa ostaja nerazporejen.

Delničarji Luke Koper so odločili o uporabi bilančnega dobička za leto 2013 v višini 3,72 milijona evrov. Od te vsote bodo  2,24 milijona evrov uporabili za izplačilo dividend v višini 0,16 evra na delnico,  1,48 milijona evrov pa ostaja nerazporejen. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Delničarji Luke Koper so odločili o uporabi bilančnega dobička za leto 2013 v višini 3,72 milijona evrov. Od te vsote bodo 2,24 milijona evrov uporabili za izplačilo dividend v višini 0,16 evra na delnico, 1,48 milijona evrov pa ostaja nerazporejen. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

KOPER > Uprava in nadzorni svet sta sprva predlagala, da se za izplačilo dividend uporabi 1,4 milijona evrov, kar znese 0,10 evra na delnico, preostanek bilančnega dobička v znesku 2,32 milijona evrov pa ostane nerazporejen.

Skupščina je določila višino plačil za člane nadzornega sveta za naslednjih 12 mesecev. Nadzorniki bodo tako za udeležbo na posamezni seji prejeli 275 evrov bruto sejnine, poleg tega pa še osnovno plačilo za opravljanje funkcije v višini 11.000 evrov bruto letno na posameznega člana.

Na današnji skupščini, na kateri je bilo prisotnih 72,33 odstotka delnic z glasovalno pravico in ki je minila brez razprave v slabe pol ure, so se delničarji seznanili s sprejetim letnim poročilom matične družbe in skupine Luka Koper za leto 2013, z mnenjem revizorja in s poročilom nadzornega sveta o preveritvi letnega poročila družbe.

Skupščina je podelila razrešnico članom uprave in nadzornega sveta za leto 2013, za tekoče poslovno leto pa je za revizorja imenovala revizijsko družbo KPMG Slovenija.

Delničarji so podprli tudi spremembo statuta družbe, po kateri je za veljavnost sklepa, ki ga sprejme nadzorni svet, potrebna večina, določena z zakonom. S tem popravkom statut usklajujejo z veljavnim zakonom o gospodarskih družbah. Statut je do zdaj namreč določal, da mora za uveljavitev sklepa, ki ga sprejme nadzorni svet, glasovati večina prisotnih članov nadzornega sveta.

Na skupščini noben delničar ni napovedal vložitve izpodbojnih tožb na danes sprejete sklepe.

STA


Najbolj brano