Komu mar igra s ploščkom

Te dni smo prek malih ekranov, na različnih programih, pa prek spleta in radijskih sprejemnikov večkrat spremljali zgodbe in prigode o slovenski nogometni reprezentanci. Fantje ob zaključku poletnih počitnic že tradicionalno vstopajo v različne cikluse kvalifikacij, bodisi za evropsko bodisi za svetovno prvenstvo. Tako že mesece prej ugotavljamo, s kom se bodo tokrat pomerili v kvalifikacijski skupini in jim že več kot pol leta v naprej napovedujemo, proti komu imajo možnost za zmago in proti komu ne, preračunavamo koliko točk morajo nogometaši iztisniti, da bi se še prebili skozi sito kvalifikacij in kakšna usoda jih čaka v nasprotnem primeru. Če se zgodi slednje, se zgodba ponovi še s tako imenovanimi dodatnimi kvalifikacijami.

Pred letošnjim jesenskim ciklom nogometnih tekem se je novinarjem med pripravami na prvo tekmo kvalifikacij vrinila še ena sočna tema. Kevin Kampl, ki sicer uspešno in pridno nastopa za svoj nemški klub, se je odločil, da ga na članski tekmi s Slovaško in Anglijo ne bo, ker je utrujen. Kaj se je ob tem dogajalo v slačilnici, bržkone vedo samo nogometaši, a seveda se je umazano perilo ves teden pred tekmo hote ali nehote pralo prek medijev. Resničnostni šov, imenovan nogomet?

Na drugi strani so veliko bolj potiho, a tudi z veliko manj vnaprejšnjega medijskega cirkusa in kalkulacij, koliko točk potrebujejo, kvalifikacije za prihodnje olimpijske igre igrali slovenski hokejisti. Brez seštevanj in odštevanj, ker so prav na vseh tekmah v skupini morali zmagati, če so se na olimpijski turnir želeli uvrstiti. In to v skupini, v kateri so bile še Poljska, Danska in Belorusija. In uspelo jim je!

Uspeh, ki se torej lahko kosa le še z uvrstitvijo rokometašev na olimpijado v Rio ali pa z uvrstitvijo samih hokejistov na prejšnje zimske olimpijske igre. A tekme kvalifikacij za prihodnjo zimsko olimpijado smo zaman iskali na programih nacionalne televizije, po vztrajnem preklapljanju kanalov smo jih našli na Šport TV. Zakaj tako, ve najbrž samo kapital. Komu namreč mar hitra igra s ploščkom na ledu, ki jo trenirajo v različnih krajih države, in komu mar za junake, za katere stiskajo pesti tudi navijači v krajih, ki tradicionalno niso povezani s hokejem? Ko pa se je treba pobahati z uspehi naših športnikov, se po prsih zelo radi trkamo prav vsi.


Preberite še


Najbolj brano