En stres na dan ...

Mudi se, so se lani, približno ob tem času, slišala opozorila z Goriškega. Da se mudi, so vedeli vsi, od zdravnikov, vodstva šempetrske bolnišnice in novogoriškega zdravstvenega doma, do politike in običajnih ljudi. Takrat je odbijalo pet do dvanajste, grozilo je, da ne bodo ujeli rokov in se bodo za milijoni EU za urgentni center na Goriškem le obrisali pod nosom. Kot se je zdelo, se je mudilo vsem, razen državi, ki je v zadnjem trenutku le zagotovila začetek del.

Nato se je mudilo gradbincem. Moralo se jim je, saj so bili roki kratki. Ob sreči z vremenom so uspeli dobro opraviti delo, kljub naglici je tehnični pregled pokazal le nekaj pomanjkljivosti, ki so jih že odpravili. Urgentni center je že prevzela bolnišnica.

Z Goriškega je zdaj, ko je urgentni center zgrajen, spet slišati opozorila, naj se država že enkrat izjasni, kako bo teklo delo v njem in predvsem kdaj se bo začelo. In spet se zdi, da se le državi oziroma ministrstvu za zdravje ne mudi. V Zdravstvenem domu Nova Gorica, od koder se bo selila nujna medicinska pomoč, natančnejših navodil še nimajo, čakajo jih tudi v bolnišnici, kjer tudi še nimajo potrditev za nove zaposlitve. Urgentni center je zato prazen.

Ministrica Milojka Kolar Celarc je v intervjuju za naš časnik zagotovila, da bodo urgentni centri in dispečerska služba začeli z delom do konca leta. Verjemimo, da bo tako, da bo ministrstvo pet pred dvanajsto le opravilo svoje in zadeva bo rešena. Ker pa se o sistemu urgentnih centrov govori že zelo dolgo, je nesprejemljivo, da stvari v tem času niso že razčiščene in pripravljene, pač pa bodo v zdravstvenih ustanovah do zadnjega tavali v negotovosti in se spraševali, a bo, kdaj bo in kako bo ... Ta negotovost in pomanjkanje informacij, če ne drugega, podzavestno vplivata na njihovo delo. Kako se že reče moderni bolezni, ki hromi človeka in mu jemlje energijo? Morda stres? Če že nanj v svojih kampanjah opozarja, bi bilo lepo, da ga ministrstvo vsaj ne bi povzročalo.


Preberite še


Najbolj brano