Bovčani vedo

Stvari v življenju se lahko zelo hitro obrnejo. Če je bilo v zadnjem letu, dveh iz Bovca slišati predvsem slabe in še slabše novice, ki so se vse skupaj usodno vrtele okrog smučišča in hotela Kanin, je letošnje poletje popoln preobrat. Hotel Kanin je, resda po znižani ceni in nekaj mukah, dobil novega lastnika, Hotel Šola v Logu pod Mangartom najemnika, ki ima zelo resne namene z njim, najbolj sveža dobra novica pa je, da bi za sanacijo smučišča Kanin država prispevala 5,71 milijona evrov. In s tem odrešila bovško občino.

Pozitivni premiki se seveda ne zgodijo sami od sebe. Če bi se pošalili, bi rekli, da usoda prinese, kar prinese, če pa ji malo pomagamo, bo prinesla tisto, kar si želimo in potrebujemo. Bovčanom je seveda od vedno popolnoma jasno, kaj pomeni Kanin. In kaj pomeni, če je smučišče zaprto. Bovec z okolico je sicer poleti prepoln turistov, a brez zimske sezone je ohromljen, število brezposelnih pa je v zadnjih dveh letih zaradi tega opazno naraslo. Samo poletje, če še tako dobro, ni dovolj za celoletno preživetje.

Občina je zato v oživljanje Kanina vložila veliko. Ne samo v finančnem smislu. In bo zagotovo še, če bo treba. Kaj drugega ji tudi ne preostane. Vztrajanje pa se je, oziroma je upati, da se bo, obrestovalo. Kolateralna škoda zaprtega smučišča so predvsem ljudje, ki izgubljajo službe in ni presenetljivo, da milijone za sanacijo zdaj išče gospodarsko ministrstvo. Ko je vrag odnesel šalo, je tudi državnim velmožem postalo jasno, da edino slovensko visokogorsko smučišče ni samo stvar Bovčanov, pač pa je, sploh v povezavi s Sello neveo, bistveno bolj pomembno. Preveč, da bi ga pustili propasti oziroma na plečih občine.

Politika ponavadi rada poudari, da je turizem ena od najhitreje rastočih gospodarskih panog. Zdaj je čas, da to pokaže v praksi in pomaga postaviti Kanin na noge. V Bovcu so že v nizkem startu, da bi ujeli zimsko sezono. Upati je, da ni država šele začela lahkotnega ogrevanja ...


Preberite še


Najbolj brano