Blizu limita

Portoroški teniški challenger ostaja prvi poletni športni dogodek v Sloveniji. Minuli teden so kraj spet obogatili kakovostni igralci, teniška prihodnost in večerne zabave, kar vse sodi v turistično ponudbo. Prireditelji so doslej za svoje delo od združenja poklicnih teniških igralcev (ATP) še vsako leto dobili posebne pohvale za brezhibno izvedbo turnirja z nagradnim skladom 43.000 evrov. Zmagovalec je sicer v žep pospravil šest tisočakov, toda turnirji serije challenger so predvsem namenjeni igralcem iz teniške prihodnosti.

Čeprav tokrat domačih tenisačev ni bilo niti v četrtfinalu, je portoroški turnir vseeno izpolnil mnoga pričakovanja. Nekaterim domačim upom je ponudil redko priložnost za stik s poklicnimi igralci, na bližnjih peščenih igriščih je vzporedno tekmovalo dobesedno vse, kar v mlajših starostnih kategorijah pri nas “leze in gre”, pa tudi Portorož je spet nekaj dodal k utrjevanju turistične blagovne znamke. Stalna zaznamba na svetovnem teniškem koledarju pa predstavlja dodano vrednost tudi za turizem v kraju. Ker brez podpore generalnega pokrovitelja in občine prireditve, ki stane približno 150.000 evrov, ne bi bilo, je za njen obstoj in razvoj pomembno, da jo podpira lokalno okolje, v katerem tudi generalni pokrovitelj še lovi svoj tržni delež.

Če ne bi bili portoroški hoteli tako lastniško razpršeni, bi se tudi prireditvi morda obetal kak preskok, ki pa ga samo višji nagradni sklad ne prinaša. Challengerji so vnaprej omejeni z nastopi igralcev pod stotim mestom, njihovo kakovost pa sporoča uvrstitev na turnir zadnjega neposredno uvrščenega igralca. Letos je limit predstavljalo 240. mesto, kar pomeni zelo solidno igralsko zasedbo.

Vse torej kaže, da je realna prihodnost turnirja v vzdrževanju doseženih standardov. Preskok na serijo ATP in karšnakoli konkurenca z bližnjim Umagom nista ne smiselna ne možna. Pa tudi WTA turnir je Portorož že gostil, a niti najbolj atraktivne svetovne igralke nazadnje niso prinesle drugega kot - prodajo licence.


Preberite še


Najbolj brano