Vrhovni sodniki zavrnili obsojene varnostnike

Pred slabimi tremi leti je koprsko okrožno sodišče obsodilo tri nekdanje varnostnike družbe Sintal, ker so okradli podjetje, v katerem so delali, pa tudi dva obtožena, ki sta jim pri tem pomagala.

Iz prostorov koprske družbe Sintal je novembra 2009 izginilo skoraj 146.000 evrov
Iz prostorov koprske družbe Sintal je novembra 2009 izginilo skoraj 146.000 evrov 

KOPER, LJUBLJANA > Višje sodišče je sodbo potrdilo, trije od obsojenih pa so na vrhovno sodišče vložili zahteve za varstvo zakonitosti, ki so jih vrhovni sodniki pred časom zavrnili.

Zgodba, ki je pred nekaj leti močno odmevala v istrskem prostoru, je pred časom z zavrnitvijo zahtev za varstvo zakonitosti na vrhovnem sodišču dobila še zadnjo piko na i. V začetku leta 2011 se je na zatožni klopi koprskega okrožnega sodišča znašlo pet obtoženih, med katerimi so bili trije nekdanji varnostniki družbe Sintal in dva njihova pomagača.

Po obtožbi naj bi varnostniki Danijel S., Predrag R. in Simon P. novembra 2009 uprizorili vlom v prostore družbe Sintal, v kateri so bili zaposleni, in ukradli skoraj 146.000 evrov. Že dva meseca prej naj bi eden od trojice, in sicer Predrag R., zrežiral vlom v službeno vozilo, iz katerega je izginilo 7200 evrov. Pri drugem podvigu je po ugotovitvah sodišča pomagal Elvis L. iz okolice Kopra, pri zakrivanju sledi za vročim denarjem pa je nato sodeloval še Rok G. s Krasa, ki je, med drugim, s tem denarjem kupil terensko vozilo BMW X 5.

Vsem trem nekdanjim varnostnikom je senat koprskega okrožnega sodišča izrekel zaporne kazni: Danijelu S. tri leta in pol zapora, Predragu R. dve leti in deset mesecev zapora, Simonu P. pa dve leti zapora. Dve leti zapora si je zaradi pranja denarja prislužil tudi Rok G., medtem ko so Elvisu L., ki je imel najmanjšo vlogo, izrekli pogojno kazen enega leta zapora s preizkusno dobo treh let. Razen Elvisa L. je sodišče vsem izreklo tudi denarne kazni, obsojenim pa naložilo tudi vrnitev ukradene vsote.

Na sodbo so se pritožili, vendar je višje sodišče sodbo potrdilo. Zagovorniki treh, Danijela S., Predraga R. in Roka G., so nato na vrhovno sodišče vložili zahtevo za varstvo zakonitosti, v kateri so navedli več razlogov. Vendar vrhovni sodniki kršitve zakona, na katero so se sklicevali zagovorniki obsojenih, niso ugotovili in so zahtevo za varstvo zakonitosti zavrnili. Tako so si obsojeni nakopali le še nekaj dodatnih stroškov, saj jim je vrhovno sodišče naložilo plačilo sodne takse.

SK


Najbolj brano