Sodišče zavrnilo prošnje za alternativno prestajanje zaporne kazni

Senat ljubljanskega okrožnega sodišča je zavrnil prošnjo nekdanjega prvega moža SCT Ivana Zidarja za alternativno prestajanje zaporne kazni, je pojasnil njegov zagovornik Boštjan Penko.

Senat ljubljanskega okrožnega sodišča je zavrnil prošnjo nekdanjega prvega moža SCT Ivana Zidarja za alternativno prestajanje zaporne kazni Foto: STA
Senat ljubljanskega okrožnega sodišča je zavrnil prošnjo nekdanjega prvega moža SCT Ivana Zidarja za alternativno prestajanje zaporne kazni Foto: STA

LJUBLJANA > Časnik Večer na svojih spletnih straneh poroča še, da naj bi sodišče zavrnilo tudi prošnje nekdanjega prvega moža Primorja Dušana Črnigoj, nekdanje direktorice Vegrada Hilde Tovšak, Srečka Gabriča, Tomaža Žiberta ter Boruta Farčnika. Ugodilo je samo prošnji Ivana Demšarja.

Ivan Zidar, ki je bil zaradi podkupovanja obsojen na 14-mesečno zaporno kazen, bo zaradi slabega zdravstvenega stanja zaprosil za odlog začetka prestajanja kazni. Zidar naj bi kazen odslužil v koprskem zaporu, ki velja za enega najboljših v Sloveniji, na prestajanje kazni pa bi moral priti najkasneje 29. junija.

Senat ljubljanskega okrožnega sodišča je ugodil prošnji nekdanjega komercialnega vodje projektov na SCT Ivana Demšarja za alternativno prestajanje zaporne kazni, je potrdil njegov zagovornik Boris Grobelnik. Po neuradnih informacijah Večera naj bi sodišče ugodilo le njegovi prošnji. Demšarju, ki mu je sodišče prisodilo devet mesecev zaporne kazni, je senat odobril delo v družbeno korist, v času prestajanja kazni pa bo v hišnem priporu.

Okrožno sodišče v Ljubljani je sodbo v zadevi Čista lopata namreč vročilo vsem sedmim obsojenim, prav tako pa so bili vsem izdani pozivi na prestajanje zaporne kazni. V četrtek je bilo tudi odločeno o vseh predlogih obsojenih za alternativno prestajanje zapornih kazni, vendar pa sodišče o tem javnosti ne more obvestiti, dokler z njo niso seznanjene stranke.

Sojenje zaradi dogovarjanja in podkupovanja pri pripravi ponudb na javnem razpisu za gradnjo kontrolnega stolpa na letališču Jožeta Pučnika in podkupovanja ter sostorilstva pri tem kaznivem dejanju se je začelo oktobra 2010, afera pa je v javnost prišla februarja 2008 po odmevnih aretacijah, v katerih so pridržali vse vpletene.

STA


Najbolj brano