Sodišče je zavrnilo milijon evrov varščine

Suspendirani stečajni upravitelj Brane Gorše je pet mesecev po aretaciji še vedno v priporu. Pred kratkim je sodišče zavrnilo njegov predlog, da bi ga na prostost izpustili v zameno za milijon evrov vredno varščino.

KOPER > Na koprskem okrožnem sodišču so pojasnili, da so Branetu Goršetu pred kratkim pripor podaljšali še za dva meseca. Obtožba, ki jo je koprsko tožilstvo vložilo proti nekdanjemu stečajnemu upravitelju in še petim vpletenim v nečedne posle, ki so se dogajali pri stečaju Hidra, pa zaradi ugovorov še ni pravnomočna.

Že pred časom je Gorše s svojima zagovornikoma sodišču predlagal, da bi mu pripor odpravili v zameno za varščino. Začasna predsednica sodišča Darja Srabotič je pojasnila, da so predlog kot neutemeljen zavrnili. Gorše je sodišču ponudil varščino v višini 1,020 milijona evrov, in sicer v obliki oziroma vrednosti treh njegovih nepremičnin.

Sodišče je že pred meseci ugodilo podobnemu predlogu, ki ga je dala soobtožena Stajka Skrbinšek. Z možem naj bi v zameno za prostost ponudila svojo hišo.

Spomnimo, specializirano tožilstvo Goršetu očita poslovno goljufijo, zlorabo uradnega položaja in pranje denarja, njegovi ženi Barbari Gorše, Stajki Skrbinšek, Poloni Kuhar in Vladu Petku pomoč pri zlorabi uradnega položaja in pranje denarja, Rudolfu Trčku pa pranje denarja.

Kriminalistična preiskava je razkrila več sumljivih poslov in finančnih transakcij, ki so se dogajali v ozadju stečaja koprskega Hidra. Denar iz stečajne mase Hidra se je prelival na različne račune v tujini, nato pa so ga nakazovali na račune v Sloveniji ter tako poskušali zakriti njegov izvor. V stečajnem postopku naj bi oškodovali več kot 20 upnikov Hidra. Gorše je v preiskavi očitke zanikal.

SP


Najbolj brano