Ropar je kolesarju vzel 3500 evrov

Po naših informacijah je ropar, ki je v sredo zjutraj oropal uslužbenca hotela Žusterna, odnesel 3500 evrov nočnega izkupička. V Termah Čatež zaradi preiskave primera (še) ne komentirajo, mnogi pa domnevajo, da je ropar natančno vedel, kdo je kolesar in kaj prevaža.

Nočni receptor je s kolesom peljal hotelski izkupiček v trezor, a do tja ni prišel ...  Foto: Ilona Dolenc
Nočni receptor je s kolesom peljal hotelski izkupiček v trezor, a do tja ni prišel ...  Foto: Ilona Dolenc

KOPER > S koprske policijske uprave so včeraj pojasnili nekaj podrobnosti sredinega ropa, ko je neznanec napadel kolesarja med Žusterno in Semedelo. Kolesar ni bil običajen kolesar, ampak nočni receptor hotela Žusterna, ki se je s kolesom peljal proti Kopru. Tudi to ne bi bilo nič posebnega, če s seboj ne bi nosil hotelskega izkupička, ki ga je nameraval odložiti v bančni trezor.

Zadnji dan starega leta se je zgodil še en napad, ki se je končal z odvzemom denarja. V torek popoldne naj bi 46-letnik iz okolice Kopra na eni od koprskih bank dvignil pokojnino in nekaj denarja sorodnice, nato pa se peš odpravil na avtobusno postajo. Do njega naj bi pristopila neznanca, mu vzela denar in se odpeljala z avtom. Policija okoliščine še raziskuje.

Receptor je moral prečkati glavno cesto pred hotelom in nato po severni strani ceste nadaljevati pot proti Kopru. Kmalu je predenj stopil ropar z masko na obrazu, vanj uperil pištolo in zahteval denar. Kako je ropar vedel, da ima kolesar pri sebi denar, bodo skušali raziskati kriminalisti. Uslužbenec hotela mu je denar izročil, ropar ga je pograbil in stekel stran.

Policija sicer ni sporočila, koliko denarja naj bi ropar odnesel, po naših informacijah pa je bilo v kuverti 3500 evrov. Za pojasnila, predvsem pa odgovor na vprašanje, zakaj nosijo denar na banko s kolesom, smo včeraj zaprosili tudi upravo Term Čatež, ki imajo v lasti koprski hotel Žusterna. Odgovorili so, da je primer še v preiskavi, zato do zaključka preiskave ne smejo dajati nobenih izjav.

Za mnenje o tovrstnem oddajanju denarja na banko smo povprašali eno od varnostnih služb. Konkretnega primera ni hotel komentirati, je pa Sintalov varnostni menedžer Andrej Pilko pojasnil, da samostojno oddajanje izkupička na banko nikakor ni običajna praksa.

“Močno odsvetujemo, da gotovino prenašajo zaposleni (kurirji, hišniki...), saj niso ustrezno opremljeni in usposobljeni, s prenašanjem denarja pa izpostavljajo sebe in pošiljke,” je povedal. Varnostne službe morajo po zakonu zagotoviti ustrezno opremljenost in usposobljenost: varnostniki so oboroženi, povezani s svojimi centri, nosijo neprebojne jopiče in drugo opremo ter uporabljajo oklepna vozila. Večja kot je vrednost, ki jo prenašajo, strožja so pravila in boljša je oprema.

“Ko varnostnik prevzame gotovino, ta postane njegova odgovornost in odgovornost varnostnega podjetja. Varnostno podjetje mora imeti zavarovano poklicno odgovornost, kar zagotavlja, denimo, tudi povračilo v primeru ropa,” je dodal. DC


Najbolj brano