Ropar Sintala je imel “perfekten dosje”

Sintalov varnostnik, ki je v soboto iz glavnega trezorja varnostnega podjetja Sintal odnesel skoraj milijon evrov, je imel po besedah predsednika uprave Roberta Pistotnika “perfekten dosje v smislu varnostnega preverjanja. Po naših podatkih ni bil zadolžen, živel je urejeno v zunajzakonski zvezi s partnerko in njenima otrokoma,” je dejal.

Sintalovega varnostnika policija še išče. Po neuradnih informacijah naj bi šlo za 47-letnega Boruta Hriberška iz Kamnika.
Sintalovega varnostnika policija še išče. Po neuradnih informacijah naj bi šlo za 47-letnega Boruta Hriberška iz Kamnika. 

LJUBLJANA> Kaj je bil vzrok temu, da je varnostnik iz trezorja, kjer hranijo denar svojih strank, ukradel denar, v Sintalu ne znajo povedati. “Običajno se v takšnih primerih pojavlja kup pametnih ljudi, ki vse vedo, a v tem primeru tega ni,” je poudaril Pistotnik in dodal, da informacij o morebitni njegovi zadolženosti, težavah z igralništvom ali čem podobnim nimajo.

Sintalovega varnostnika policija še išče. Po neuradnih informacijah naj bi šlo za 47-letnega Boruta Hriberška iz Kamnika. Tega policija namreč išče zaradi “velike tatvine” in naproša vse, ki bi karkoli vedeli o zadrževanju iskane osebe, da to sporočijo na 113 ali anonimni telefon 080 1200.

Bodoče varnostnike preveri ministrstvo za notranje zadeve

Na to so v Sintalu ob sprejemu nove osebe v službo po njegovih navedbah še posebej pozorni. Predvsem preverjajo, ali je oseba morda prekomerno zadolžena in če obstajajo kakršnikoli drugi riziki.

Za varnostno preverjanje oseb v vseh varnostnih podjetjih v Sloveniji je zadolženo ministrstvo za notranje zadeve. “Varnostno preverjanje med drugim pomeni, ali oseba predstavlja tveganje za delo, ki ga bo opravljala. Poleg tega preverjajo, če je imela oseba kakšno kazensko evidenco v preteklosti ali če je v kakšnih sodnih postopkih,” je pojasnil Pistotnik. Če je oseba neoporečna, ministrstvo izda pozitivno mnenje.

Tatvine se dogajajo po vsem svetu in ne samo v Sintalu

Tatvine se dogajajo po vsem svetu in ne samo v Sintalu, in zgodi se tudi to, da zaposleni izrabijo zaupanje delodajalcev, pravi Pistotnik. Ta pojasnjuje, da ni zagotovila, da se to v prihodnje ne bo zgodilo. Po njegovih trditvah tega ne more zagotoviti nobena varnostna institucija na svetu.

A hkrati dodaja, da so v Sintalu v 22 letih poslovanja zabeležili le dve taki dejanji in v obeh primerih so sami odkrili storilce in jih ovadil policiji. Pistotnik verjame, da bo storilec moral odslužiti kazen.

Sintal je oškodovanim denar že vrnila

Večina Sintalovih strank, katerih denar je ropar odnesel, je denar že dobila, kmalu ga bodo še ostali, obljublja Pistotnik. Na vprašanje od kje denar za povrnitev škode pa predsednik uprave koncerna Sintal odgovarja, da gre to pripisati “sposobnosti podjetja”. Prav v tem se varnostna podjetja med seboj po njegovih besedah tudi razlikujejo, torej kako so sposobna v dani situaciji reagirati in povrniti škodo svojim naročnikom.

STA


Najbolj brano