Obramba Voduška se bo pritožila še na vrhovno sodišče

Dolgoletnega novinarja in lastnika Info TV Vladimirja Voduška, ki ga je zaradi suma izsiljevanja pred tednom dni aretirala policija, je danes v priporu v Celju obiskal njegov zagovornik Boštjan Penko.

Vladimir Vodušek naj bi v pripori odklanjal hrano Foto: STA
Vladimir Vodušek naj bi v pripori odklanjal hrano Foto: STA

CELJE> Kot je povedal Boštjan Penko, je Vladimir Vodušek zaradi pripora močno prizadet, zoper odločitev o priporu pa se bodo pritožili še na vrhovno sodišče.

Uslužbenci ustanove, kjer Vodušek prestaja enomesečni pripor, so odvetniku potrdili, da pripornik odklanja hrano. Sam pa mu je povedal, da “to še ni gladovna stavka”. Odvetnik sklepa, “da išče vse možnosti, da pokaže, da ne sodi v pripor”. Penko mu je svetoval, da naj možnost gladovne stavke zavrže in raje aktivno prispeva k svoji obrambi.

Več med sabo nepovezanih ravnanj?

Vodušek po besedah odvetnika še vedno vztraja, da je nedolžen, in pravi, da je pri očitanih mu dejanjih šlo za več med sabo nepovezanih ravnanj. Na eni strani naj bi bila pogajanja z Uniorjem glede oglasov, povsem ločeno na drugi strani pa pogovori s podjetjem Rhydcon o dokumentih, ki jih je novinarju izročil vir. “Ni dokazov, da bi sploh obstajalo izsiljevanje v povezavi s temi dokumenti,” pravi Penko.

“Obstajajo znaki, da sta to dva sklopa dejanj, ki sta jih policija in tožilstvo združila v eno zgodbo,” je pojasnil Penko. Po njegovih besedah tudi ni izključeno, da je bila zadeva zrežirana: “Lahko bi šlo tudi za napeljevanje h kriminalni dejavnosti.”

Penko je ponovil, da je bila odločitev o enomesečnem priporu zaradi domnevne nevarnosti ponovitve kaznivega dejanja pretirana. “Pripor ni neizogibno potreben. Ponovitvena nevarnost ne obstaja,” je dejal in napovedal, da bo obramba vložila na vrhovno sodišče zahtevo za varstvo zakonitosti.

Za to ima čas do srede prihodnjega tedna, se pa zaveda, da bo tudi odločanje vrhovnega sodišča zahtevalo svoj čas. “Ni realno pričakovati, da bi bil jutri izpuščen iz pripora,” se strinja.

Osumljen izsiljevanja

Poudaril je še, da bodo naredili vse, da se postopki, tudi po morebitni vložitvi obtožnice, čim hitreje odvijejo. “Treba je pustiti sodišču, da presodi o krivdi Voduška,” je dejal, a hkrati izpostavil, da se mora to zgoditi hitro in nepristransko ter brez kršenja pravic obtoženega.

Voduška je policija prijela v četrtek zjutraj na Trojanah. Skupaj z Velenjčanom Stanislavom Gabercem je osumljen izsiljevanja podjetij Unior iz Zreč in Rhydcon iz Šmarja pri Jelšah. Oškodovancema naj bi grozila, da bosta o njiju razkrila podrobnosti v medijih, v zameno za molk pa zahtevala denar.

Zoper oba osumljena je celjski preiskovalni sodnik v soboto odredil enomesečni pripor v Celju. Zagrožena kazen za izsiljevanje je od enega do osmih let zapora.

STA


Najbolj brano