Koprčan v temi sedel na stolu ob avtocesti

Namesto goriva je 45-letni voznik iz Kopra na avtocesti pri Žirovnici na Gorenjskem dočakal policiste, ki so ga kaznovali. Ker mu je zmanjkalo goriva, je ustavil v odstavni niši, za avto postavil stol, sedel nanj in voznikom mahal, naj ustavijo in mu pomagajo.

KRANJ > Jeseniški policisti so v soboto okoli 23.30 na avtocesti pri Žirovnici naleteli na 45-letnega voznika avtomobila, ki je na SOS izogibališču v temi sedel na stolu in mahal voznikom. Možje postave so najprej območje, kjer je posedal 45-letni voznik, ustrezno zavarovali, nato pa so se pogovorili z njim. Povedal jim je, da se je v odstavni niši ustavil, ker mu je zmanjkalo goriva. Na to, da bi avto ustrezno zavaroval, sploh ni pomislil, saj se mu to menda ni zdelo pomembno. Prav tako se mu ni zdelo niti najmanj nenavadno, da je v popolni temi sedel na stolu za svojim vozilom in mahal drugim. “Rekel je, da si mnogi na odstavne niše poleg stolov postavljajo tudi mize in počnejo enako,” je pojasnil tiskovni predstavnik kranjske policijske uprave Bojan Kos ter opozoril na nevarnost in nezakonitost takšnega početja.

Koprčanovo vozilo je bilo ugasnjeno, prav tako vsi štirje smerni kazalci. Sredi odstavne niže je sedel v popolni temi in gledal druga vozila. Kos poudarja, da je takšno ravnanje v nasprotju s tistim, kar bi pričakovali. Vozniki morajo namreč poskrbeti za svojo varnost in za varnost drugih udeležencev. Globa za takšen prekršek znaša 80 evrov.

In kaj bi moral storiti voznik v takšnem primeru? Na vozilu bi moral vklopiti vse štiri smernike, se pomakniti na drugo stran zaščitne ograje in si obleči odsevni telovnik, pojasnjuje Kos.

Gorenjski policisti so v soboto ponoči obravnavali še eno neodgovorno voznico. Na avtocesti v Podbrezjah pri Kranju so ob 22.uri ustavili 43-letno voznico passata nemške registracije, ki je na zadnji polici v vozilu prevažala otroka. Policisti so voznici izdali plačilni nalog za 120 evrov in ji nadaljnjo vožnjo prepovedali, dokler ni zagotovila, da bo otrok v vozilu pripet z varnostnim pasom. Kos ob tem dodaja, da lahko odrasel človek z močjo rok in nog zadrži težo telesa ob trku le do hitrosti sedmih kilometrov na uro. Če pa leži, sploh nima možnosti, da bi se zadržal. Pri hitrosti 50 kilometrov na uro na človeško telo deluje enaka sila, kot če bi padli deset metrov globoko. Pri večjih hitrostih pa ta sila skokovito narašča. Voznica, ki je otroka prevažala na zadnji polici, pa je pred postopkom s policisti peljala 130 kilometrov na uro. SP


Najbolj brano