Črnigoj zanikal krivdo za nepravilnosti pri nakupu Stavbenika

Na novogoriškem okrožnem sodišče se je z današnjim preobravnavnim narokom začelo sojenje nekdanjemu predsedniku uprave Primorja Dušanu Črnigoju, in sicer zaradi nakupa delnic Stavbenika leta 2001.

Na novogoriškem okrožnem sodišče se je z današnjim preobravnavnim narokom začelo sojenje nekdanjemu predsedniku uprave Primorja Dušanu Črnigoju Foto: STA
Na novogoriškem okrožnem sodišče se je z današnjim preobravnavnim narokom začelo sojenje nekdanjemu predsedniku uprave Primorja Dušanu Črnigoju Foto: STA

NOVA GORICA> Pri tem naj bi prišlo do kaznivega dejanja zlorabe položaja ali pravic, za kar se je Dušan Črnigoj danes izrekel za nedolžnega.

“Tožilstvo svojo obtožbo gradi na neki odločbi Davčne uprave RS iz leta 2004, ki pa je bila leta 2008 razveljavljena, ko je bilo ugotovljeno, da s to pripojitvijo Stavbenika družbi Primorje ni bilo prav nič narobe in da so vsa menjalna razmerja taka, kot morajo biti,” je po zaključku dejal Črnigojev odvetnik Janez Košak.

Zaslišali bi številne priče

Vendar tožilstvo vztraja pri obravnavi, v kateri naj bi po zahtevi tožilke Damjane Bandelj in pravne zastopnice Primorja Sabine Mikulin zaslišali številne priče.

Črnigojev odvetnik pa je od sodišča zahteval, naj pridobi plačilne liste vseh obtoženih v letu 2001, iz katerih je razvidno, da so jim od njihove neto plače odtegovali po deset odstotkov za sklad, ki je kasneje kupoval delnice. Prav tako naj bi po zahtevi Košaka sodišče pridobilo celotno dokumentacijo v zvezi s pripojitvijo Stavbenika Primorja.

Košak je zahteval tudi zaslišanje davčne inšpektorice Sonje Mavrič, ki je izdala davčno odločbo leta 2008, s katero je ugotovila, da pri tem prevzemu ni prišlo do nobenih nepravilnosti. Drugi Črnigojev odvetnik Danilo Gril pa je zahteval zaslišanje pooblaščenega revizorja Branka Podborška, ki je sestavil revizorsko mnenje o pripojitvi Stavbenika in v katerem je navedeno tudi menjalno razmerje.

Glavna obravnava v začetku februarja

“Postopek je tak, da senat, ki odloča o ugovoru, ne more podajati dokazne ocene, zato je obtožnico dalo naprej in se sedaj s tem ukvarja razpravljajoči sodnik, čeprav je že senat, ko je odločal o ugovoru, povedal, da ima obramba sicer prav, vendar je žal zakon napisan tako, da dokazne ocene ne more podati. Zato smo bili danes tukaj in še nekajkrat bomo. Tu se pogovarjamo o zadevi iz leta 2001, sedaj pa smo leta 2012,” je povedal Košak.

Mikulinova je oporekala, da bi moralo Primorje sodišču predložiti številne predlagane dokaze, saj naj bi to za podjetje v stečaju pomenilo dodatne obremenitve. O tem bo odločalo sodišče v nadaljevanju postopka.

Začetek glavne obravnave je razpisan za 7. februar 2013.

STA


Najbolj brano