Izgubili Radulovića, premagali Helios

Po reprezentančnem premoru so se košarkarji Kopra Primorske danes vrnili na parket in v 10. krogu prve SKL v gosteh premagali Helios Suns z 72:63.

DOMŽALE > Četrtkovega gostovanja v zasneženih Domžalah so se Koprčani lotili brez centra Bojana Radulovića, ki se je v čakanju na zaostale plače očitno odločil za predčasen odhod. “Izkoristil je klavzulo v pogodbi in odšel. Upamo, da se bo vrnil v Koper,” je pojasnil vodja moštva Goran Jagodnik. Trener Andrej Žakelj je imel ponovno na voljo povratnika po poškodbi Jana Dornika in Mateja Rojca, ki je v nizki začetni peterki ob pomoči zaščitne maske za obraz prevzel vlogo krilnega centra in se neuspešno ruval z Blažem Mahkovicem. Strelsko breme sta v prvi četrtini nosila Urban Durnik in Erjon Kastrati, ki se jima je v končnici prvega polčasa pri polnjenju domačega obroča priključil še Jurij Macura, tako da so se tigri na glavni odmor odpravili s štirimi točkami naskoka. Koprsko vodstvo je zdržalo do 25. minute, ko ga je s trojko začasno prekinil Blaž Oman, a je nekajminutno blokado gostov še pravočasno zaustavil razpoloženi Kastrati. Ob koncu tretje četrtine si je končno nekaj več prostora za met izboril do takrat skoraj nevidni Luka Vončina. Koprčani so sredi zadnje četrtine zamudili kar nekaj priložnosti, da se odlepijo na dvomestno prednost. Želenih +10 so končno dočakali v 38. minuti po novi trojki Kastratija in kljub bistveno daljši klopi Heliosa ter težavam večine nosilcev igre z osebnimi napakami zdržali do konca.

Helios Suns : Koper Primorska 63:72 (37:41)

Hala Komunalnega centra, brez gledalcev sodniki: Zupančič, Savić (oba Ljubljana), Lapanović (Novo mesto); četrtine: 22:21, 15:20, 17:19, 9:12.

Helios Suns: Ferme 6 (2:1), Morina 2 (2:2), Oman 8 (2:2), Sekulović 8 (4:2), Mahkovic 24 (9:8), Vujasinović 11, Hirschmann 2, Prepelič 2. Trener: Dejan Jakara.

Koper Primorska:Durnik 10, Rojc 7 (1:1), Kastrati 24 (1:1), Hrabar 3, Macura 14 (6:4), Nemanič 6 (2:2), Vončina 8 (4:2). Trener Andrej Žakelj.

Prosti meti: Helios Suns (19:15), Koper Primorska (14:10). trojke: Helios Suns 34:8 (Vujasinović 3, Oman 2, Mahkovic 2, Ferme 1), Koper Primorska 19:6 (Kastrati 5, Hrabar 1); skoki: Helios Suns 27, Koper Primorska 42; osebne napake: Helios Suns 18, Koper Primorska 24.