Sežanci zadevali, ko je bilo najbolj potrebno

V zaostali tekmi 5. kroga so sežanski košarkarji zmagali tudi petič. Še tretjič letos je Portorož odprl tekmo premehko ter gostom takoj omogočil nekaj točk naskoka. Zgolj Gašper Jordan Rojko je v uvodni četrtini dosegel enako število košev kot celotna domača ekipa.

LUCIJA > Trener mornarjev Igor Kešelj je kričal, preklinjal, zahteval minute odmora in precej pogosteje, kot bi si želel, ponavljal svojo priljubljeno frazo “ne morem verjeti”. Nepopustljivost gostiteljev pa je bila kmalu poplačana. Na sežansko prednost 23:11 so namreč odgovorili z delnim izidom 21:6 ter ob koncu polčasa prvič prešli v vodstvo. Po živčnem tretjem delu so zadržali štiri točke prednosti tudi za končnico. Gostje so do 32. minute zadeli le eno trojko ter zgrešili precej odprtih metov, kar se ni moglo nadaljevati v nedogled. V odločilnih trenutkih pa so petkrat zadeli z razdalje, kar jim je prineslo naskok osmih točk, a so ga tudi zapravili v slabi minuti!? Predvsem Nejc Zupan, Stefan Tovilović in Žiga Bahor se niso želeli predati, ampak “mesarji” so v finišu ohranili mirno kri, zadnji žebelj v portoroško krsto pa je dobesedno zabil njihov lanski najboljši igralec Tim Cole. Po peti zaporedni zmago Sežanci ostajajo na vrhu lestvice, Portorož je enajsti (predzadnji), a je odigral le tri tekme, v katerih je enkrat zmagal.

Aleks Cvetičanin, kapetan Portoroža: “Kljub slabemu začetku smo imeli priložnost za zmago, a smo jo z nekaterimi napakami zapravili. Pozna se nam, da zavoljo preloženih tekem še nismo v tekmovalnem ritmu, vendar sem prepričan, da bomo v nadaljevanju vse boljši.”

Portorož : Mesarija Prunk 71:79

Dvorana Lucija, gledalcev 150 sodnika Blaž Smrekar (Nova Gorica) in Klemen Novak (Hruševje); četrtine - 11:21, 26:12, 13:13, 21:33.

Portorož: Ž. Bahor 9 (1:1), Miklavčič 1 (1:2), N. Zupan 20 (4:4), Kojadinović 10, A. Cvetičanin 12, Tovilović 13 (2:2), Kavgič 2 (0:2), Rožanc 2 (2:4), Katonar 2 (2:2). Trener: Igor Kešelj.

Mesarija Prunk: Cole 9 (3:4), Jogan 7 (1:2), J. Zagorc 9 (2:3), Mevla 3, Bačvič 6 (2:2), Stopar 21 (5:7), Jordan Rojko 16 (4:5), Kukanja 6 (0:2), Kučej 2. Trener: Teddy Delač.

Osebne napake: Portorož 26, MP 22; prosti meti: Portorož 12:17, MP 17:25; trojke: Portorož 9:30 (N. Zupan 4, Tovilović 3, A. Cvetičanin 2), MP 6:21 (Stopar in Jordan Rojko 2, J. Zagorc in Mevla 1); skok: Portorož 21+15, MP 24+10.

Timothy Cole, center Mesarije Prunk in lanski košarkar Portoroža: “Vedno se je lepo srečati s prijatelji, še lepše je zmagati, najlepše pa zabiti za končni izid. Sprva sem se kot gost v lucijski dvorani počutil malce nenavadno, toda zanimiva tekma me je hitro potegnila. Obe ekipi premoreta precej talenta in bosta letos prikazali še veliko dobrih predstav, mi pa smo seveda zadovoljni, ker nadaljujemo zmagoviti niz.”