Koper je še vedno lahko drugi

Čeprav so tekmo zadnjega kroga prvega dela prvenstva prve DRL proti Krki Koprčani v Bonifiki izgubili že v sredo, so jim preostali sobotni izidi šli na roko. Predvsem poraz škofjeloške ekipe v Ormožu je Kopru vendarle ponudil priložnost za drugo mesto in z njim dve točki več v ligi za prvaka. A to bodo morali Vujovićevi izbranci, ki so sinoči v pokalu EHF izgubili v Našicah, v sredo potrditi z zmago nad Dobovo.

Prva DRL ženske

Ljubljana : Mlinotest 22:23 (15:13)

Dvorana Kodeljevo v Ljubljani, gledalcev 65 sodnika Knez in Arlič.

Mlinotest: Petković, Bratina, Rudman 2, Svetik 1, Jurič 9, Fegic 2, Čajko, Ferfolja 2, Perazić 2, Pejović 5. Trener : Aleksander Lapajne.

Sedemmetrovke - Ljubljana 5:5, Mlinotest 2:2; izključitve - Ljubljana 2 minuti, Mlinotest 8 minut.

LJUBLJANA Ajdovkam podmladek Krima ne leži. Težave z Ljubljančankami so imele že jeseni, tokrat pa bi se zgodba skoraj ponovila. Tekma je bila napeta in polna preobratov. V prvem polčasu je bil izid šestkrat izenačen. Pred odmorom so Ljubljančanke ušle na dva gola razlike. Sladjana Perazić in Nuša Fegic sta uspeli izid znižati na gol zaostanka, a so bile domačinke nato v napadu spet uspešne. Bolje so začele tudi drugi polčas. Mlinotest je imel kar nekaj težav z izključitvami, tekmice pa so tudi dobro izkoriščale dosojene sedemmetrovke. Sredi drugega polčasa so Primorke z učinkovitimi akcijami Perazićeve, Špele Ferfolja, Nade Pejović in z najboljšo igralko tekme Manco Jurič le naredile preobrat in prišle v vodstvo z 19:18. Juričeva je v končnici tekme uspešno izpeljala vse ključne akcije. Junakinja tekme je postala v zadnjih sekundah, ko je po izenačenju Ljubljančank dosegla svoj deveti gol, ki je zmago odnesel v Ajdovščino. im

Žurd Koper : Zelene doline Žalec 33:33 (19:14)

Dvorana OŠ Koper, gledalcev 100 sodnika Leskovec in Vidic.

Žurd Koper: Fidel, Škabar 9, Munda, Jagurdžija 6, Petrinja 4, Bertok 2, Panger 6, Zorko 3, Štritof, Vončina, Teraž 3, Peharc. Trener: Valentino Štingl.

Najboljše pri Zelene doline Žalec: Kompan 10, Klakočer 9, Strnad in Leskovec po 5 golov.

Izključitve: Koper 8, Žalec 2 minuti 10; 7-m: Koper 3 (2), Žalec 4 (35).

KOPER Žurdovke so v domači dvorani spet pripravile pravo dramo, a so po dveh minimalnih porazih tokrat iztržile vsaj točko. Žalčanke so na tekmi povedle le z 2:1, potem pa so domačinke prešle v prednost in jo z učinkovito igro v napadu postopno višale. Po enem najbolje odigranih prvih polčasov Koprčank v zadnjih sezonah so ob odmoru vodile z 19:14. Tudi v drugem polčasu so domačinke nadaljevale z zelo dobro igro, povišale prednost in v 43. minuti povedle s 27:20. Ko se je zdelo, da je tekma že odločena, pa je sledil hiter odgovor Žalčank, ki so z delnim izidom 5:0 ponovno načele vprašanje o razpletu dvoboja. Gostje, ki so nastopale le s sedmimi igralkami, so zaigrale še bolj agresivno in štiri minute pred koncem so izenačile (30:30). Koprčanke so potem v napeti končnici še trikrat povedle, a so Žalčanke vsakič odgovorile. Žurd je v zadnjem napadu tekme brez vratarke in z igralko več v polju nespretno zapravil žogo za zmago, a se je na koprsko srečo čas iztekel, še preden bi do zmage prišle gostje. SJ

Ptuj : Jadran Bluemarine 29:22 (13:12)

Dvorana OŠ Ljudski vrt, gledalcev 80 sodnika Jeraj in Kostič.

Najboljše pri Ptuju: Korotaj 10, Borovčak 8, Želj 4 gole.

Jadran Bluemarine HK: Klobas, Kovačevič 1, Žerjal 2, Grk 1, Tomažič, Kitanovski, S. Poplašen 7, Šiškovič 5, A. Poplašen 6, Maglica. Trener: Igor Poklar.

Izključitve: Ptuj 4, Jadran 2 minuti; 7-m: Ptuj 1 (1), Jadran 6 (5).

PTUJ Če bi sodili zgolj po rezultatu, se je derbi dna razpletel v korist Ptujčank podobno, kot se je jeseni prvi medsebojni obračun. Vendar je bil potek tekme tokrat povsem drugačen. Čeprav so primorske rokometašice na Ptuju nastopile oslabljene, pa so se vse do končnice tekme povsem enakovredno borile z nasprotnicami. V prvem polčasu so Ptujčanke le enkrat povedle s tremi, v drugem pa s štirimi goli prednosti. V 53. minuti je bil izid 22:20, nato pa je Ptuj, kljub dvominutni izključitvi svoje najboljše igralke, napravil delni izid 4:0. Tako so si domačinke že pred koncem tekme zagotovile pomembno zmago, s katero so Jadranu prepustile zadnje mesto na lestvici. SJ