V končnici ob pomembno zmago

Ekipa Ankarana je zmagala še tretjič v zadnjih štirih krogih, do spomladanske zmage pa nikakor ne morejo Brici. Proti vodilnemu Triglavu so dolgo vodili z dvema goloma prednosti, ki pa je splahnela v zadnjih desetih minutah srečanja.

Brici (v rdeče-črnih dresih) so bili proti vodilnemu Triglavu na pragu zmage.

Brici (v rdeče-črnih dresih) so bili proti vodilnemu Triglavu na pragu zmage.  Foto: Andrej Colja

20. krog - Krka : Ankaran Hrvatini 0:2 (0:1), Drava Ptuj : Roltek Dob 1:2 (0:0), Brda : Triglav Kranj 2:2 (2:0), Zarica Kranj : Farmtech Veržej 2:0 (0:0), Brežice proste.

Zavrč 9 1 2 6 16:33 5

Pari 23. kroga (29. aprila) - Farmtech Veržej : Brda, Roltek Dob : Krka, Ankaran Hrvatini : Brežice Terme Čatež. 30. aprila - Triglav Kranj : Drava Ptuj. Zarica Kranj prosta.

Krka : Ankaran 0:2 (0:1)

NOVO MESTO > Stadion Portoval, gledalcev 80, sodnik Šmajc (Kranj). Strelca - 0:1 Zlatič (16), 0:2 Pahor (55).

Ankaran Hrvatini: Bužan, Mate, Zlatič, Pahor, Badžim, Gliha, Angov, Vodeb (od 73. Maslič), Gajšek (od 85. Komljenović), Lukanc, Štromajer (od 52. Mihailovič). Trener: Vlado Badžim.

Primorci so le na začetku dvoboja napravili dve napaki, a je vratar Primož Bužan obranil svojo mrežo. Po četrt ure igre so gostje povedli, ko je po podaji s kota Robija Gajška zadel Jan Zlatič. Do odmora so bili Ankarančani boljši. Ključni trenutek dvoboja se je zgodil na začetku drugega polčasa, ko je Danijel Dežmar pobeg Jake Štromajerja zaustavil s prekrškom za rdeči karton. Zaradi močnega udarca je moral z igrišča tudi poškodovani ankaranski napadalec. Takoj zatem so gostje po podaji Tima Vodeba iz avta, ko je z glavo zadel Jan Pahor, prednost podvojili. Domačini so sicer poskusili odgovoriti, a so razpoloženi Ankarančani sprožili še vrsto nevarnih strelov na gol z razdalje. Sredi polčasa so jim razveljavili zadetek Nika Mihailoviča, v končnici pa je šolski protinapad zaključil Luka Badžim, a je žoga samo oplazila vratnico.

Moram pohvaliti prav vse igralce, zmaga bi lahko bila še višja. Na srečo se tudi Jaka Štromajer ni resneje poškodoval, dobil je le močan udarec,” je bil po tekmi zadovoljen ankaranski trener Vlado Badžim. SANDI JERMAN

Brda : Triglav 2:2 (2:0)

VIPOLŽE > Igrišče NK Brda, gledalcev 100, sodnik Matković (Ravne na Koroškem). Strelci - 1:0 Žižmond (14), 2:0 Ferjančič (37), 2:1 Poplatnik (80-11 m), 2:2 Poplatnik (86).

Brda: Radikon, Debenjak (od 72. Jogan), Rojc, Kompara, Žižmond, Franciosi (od 86. Kadrija), Rijavec, Ferjančič, Jazbar, Kodermac, Kavčič. Trener: Anton Žlogar.

Brici so bili proti vodilni ekipi druge lige na pragu prve spomladanske zmage. Še deset minut pred koncem so imeli dva gola prednosti, potem pa je glavni sodnik po spornem posredovanju v domačem kazenskem prostoru pokazal na enajstmetrovko. V 80. minuti je Matej Poplatnik tudi s pomočjo sreče ugnal Matijo Radikona, ki je dotlej zaklenil briška vrata. S 23 goli najboljši strelec druge lige je šest minut kasneje Kranjčanom le priigral točko, ki ob koncu tekme ni razveselila ne domačega ne gostujočega tabora. Brici, ki se borijo za obstanek, bi pred začetkom dvoboja še sprejeli neodločen izid, po razvoju dogodkov pa se ni bilo moč ogniti grenkemu priokusu. Kranjčani so resda imeli pobudo in tudi nekaj lepih priložnosti, a so bili izbranci Antona Žlogarja za razliko od nekaterih prejšnjih spomladanskih tekem konkretni in tudi zbrani. Luka Žižmond je po podaji iz kota gostitelje popeljal v vodstvo. Nasploh so bile prekinitve včeraj močno orožje Bricev, ki so drugi zadetek dosegli iz protinapada kapetana Matica Ferjančiča. Tudi v nadaljevanju je dolgo kazalo na domače slavje, saj Kranjčani, ki so zatresli tudi okvir vrat, niso našli prave rešitve pred golom Bricev. Vse do že omenjene enajstmetrovke. ASO