Zmagovit začetek Koprčanov

Koprski rokometaši so po pričakovanju zanesljivo dobili prvo tekmo v končnici za državni naslov. V drugoligaškem tekmovanju so Hrpeljci z eno nogo že B-ligaši, dekleta pa zadnji konec tedna niso igrala.

Žiga Smolnik (z žogo) je bil proti Dolenjcem spet gonilna sila
koprske ekipe, dosegel je tudi šest golov. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Žiga Smolnik (z žogo) je bil proti Dolenjcem spet gonilna sila koprske ekipe, dosegel je tudi šest golov. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Prva DRL, končnica za prvaka

1. krog, Koper 2013 : Krka 28:22 (12:8), Urbanscape Loka : Celje PL 25:36 (9:16), Gorenje Velenje : Riko Ribnica 28:25 (16:13).

Celje PL in Koper in Gorenje imajo po 40 točk, Ribnica 36, Urbanscape Loka 29 in Krka 28.

2. krog, 23. marca - Celje PL : Riko Ribnica. 25. marca - Krka : Gorenje Velenje, Urbanscape Loka : Koper 2013.

Koper : Krka 28:22 (12:8)

KOPER > Arena Bonifika, gledalcev 850, sodnka Škvarč in Turnšek.

Koper 2013: Vončina (11 obramb), Capuzzo (3), Dolenc, Grzentič 1, Vlah 5, Krečič 1, Matjaševič 1, Gašperšič 1, Moljk , Gorela, Zugan, Rapotec 6, Smolnik 6, Sokolič 2, Planinc 4, Bratkovič 1. Trener: Zoran Jovičić.

Krka: Tomić (3 obrambe), Nunčič (1), Brajer, L. Rašo 4, Jurečič 3, Lavrič 2, Didovič 3, Okleščen 3, Pršina, Irman 1, Jakše 1, D. Rašo, Bezgovšek 1, Orlič, Matko, Klobčar 4. Trener: Mirko Skoko.

Izključitve: Koper 12, Krka 10 minut; 7-m: Koper 7 (6), Krka 6 (3).

Gostitelji so tekmo začeli odločno in hitro povedli s 5:1. Po minuti odmora so Dolenjci izkoristili manjša nihanja gostiteljev ter prepolovili zaostanek. Vseeno so koprski rumeno-modri nadaljevali z zavzeto igro v obrambi in do odhoda na odmor je razlika ponovno znašla štiri zadetke. V tem obdobju sta blestela oba koprska vratarja Blaž Vončina in debitant iz mladinske vrste Italijan Matteo Capuzzo, ki je ubranil dve sedemmetrovki. Na začetku drugega polčasa so domačini hitro odločili tekmo, saj so zabili še tri gole zapored, prejeli pa niso nobenega. Trener rokometašev Krke Mirko Skoko je ponovno vzel minuto odmora, a je rezultat 15:8 Koprčanom omogočil mirnejše nadaljevanje. Krka je le enkrat nekoliko znižala zaostanek, vse ostalo pa je bilo v znamenju razpoložene domače ekipe.

“Začeli smo dobro, stisnili smo vrste v obrambi in takoj pokazali, kdo je favorit. Ko smo v drugem polčasu prišli do sedmih golov prednosti, smo s hitro igro prek protinapadov brez težav pripeljali srečanje do končne zmage. Sedaj se moramo čim bolje pripraviti na gostovanje v Škofji Loki, kjer smo v rednem delu sezone izgubili,” je po tekmi povedal rokometaš RD Koper 2013l Marko Matjašević.

SANDI JERMAN

Končnica za obstanek

2. krog - Istrabenz plini Izola : Slovenj Gradec 2011 25:29 (12:13), Dol Tki Hrastnik : Jeruzalem Ormož 36:37 (18:19), Drava Ptuj : Dobova 29:28 (15:13), Maribor Branik : Trimo Trebnje 25:26 (10:13).

IP Izola 2 0 0 2 444:632 0

Pari 3. kroga, 24. marca - Trimo Trebnje : Istrabenz plini Izola, Jeruzalem Ormož : Drava Ptuj. 25. marca - Dobova : Maribor, , 26. marca - Slovenj Gradec : Dol Tki Hrastnik.

IP Izola : Sl. Gradec 25:29 (12:13)

IZOLA > Dvorana v Kraški ulici, gledalcev 100, sodnika Smolko in Palačkovič.

Istrabenz plini Izola: Gregorič (8 obramb), Puhanič (6), Logar, Jurič 7, Stopar 2, Beganovič 5, Zorič Stepančič, Čolić 3, Žgavec 1, Smej, Vukovič 2, Poberaj, Radojević 6, Konig, Redžić. Pom. trenerja: Peter Pucelj.

Najboljši strelci pri Slovenj Gradcu: Šol 10, Cvetko 6, Celmin 4.

Izključitve: IP Izola 6, S. Gradec 20 minut; 7-m: IP Izola 8 (5), S. Gradec 5 (4).

Izolani so zapravili še eno lepo priložnost, za prvo zmago v sezoni. Sredi prvega polčasa so vodili s 7:5, po minuti odmora trenerja gostov Uroša Šerbca pa je Korošcem uspel delni izid 4:0, tako da so na odmor odšli s tesno prednostjo. V nadaljevanju so najprej spet povedli gostitelji, za odgovor gostov pa je poskrbel tokrat nezgrešljivi Žan Šol. Slovenj Gradec je sredi polčasa prvič povedel za tri zadetke in to prednost potem zadržal do 55. minute. Tedaj so Izolani zapravili sedemmetrovko, za nameček pa so po dolgem napadu nasprotnikov še dobili gol, čeprav so gostje igrali brez dveh izključenih igralcev. Dvomov o zmagovalcu je bilo tedaj konec. “Še ena tekma, v kateri smo bili zelo blizu. Z nekaj več zbranosti v določenih trenutkih bi lahko osvojili vsaj točko. Naj nam bo to vseeno veter v jadra za prihodnost,” je po koncu srečanja povedal domači strateg Peter Pucelj.

Druga DRL

14. krog - Grosuplje : Alples Železniki 34:33 (14:17), Pomurje : Metlika 35:30 (19:16), Kronos : Velika Nedelja 28:33 (17:20), Ajdovščina : Arcont Radgona 25:23 (13:10). Škerjanc Jadran H-K prost.

Arcont Rad. 13 0 1 12 304:376 1

Pari 15. kroga, 25. marca - Metlika : Grosuplje, Velika Nedelja : Pomurje Arcont Radgona : Kronos, Ajdovščina : Škerjanc Jadran H-K.