Mladi Gulič zadel za prestižno zmago

Nogometaši Gorice so uspešno opravili generalko pred spomladanskim nadaljevanjem državnega prvenstva. V Fagagni blizu Vidma so z 1:0 ugnali ruskega prvoligaša Terek Grozni, ki se prav tako pripravlja na drugi del domače sezone.

FAGAGNA > Zmagoviti zadetek je v 86. minuti dosegel Mark Gulič, ki naj bi spomladi po dogovoru med kluboma kot posojen nogometaš branil barve briškega drugoligaša, a je, kot smo že pisali, registracijska komisija zavrnila to možnost. Kakorkoli, nekdanji nogometaš Kopra in Adrie je zadel po podaji Jana Humarja, ki je prav tako vstopil v igro v drugem polčasu. Novogoričani pa so lepo priložnost za vodstvo zamudili že v prvem delu. V 15. minuti so zaradi igranja z roko imeli na voljo enajstmetrovko, a je vratar Tereka prebral namero Mirana Burgića. Namesto Grege Sorčana, ki je tako kot Jaka Kolenc včerajšnjidvoboj izpustil zaradi bolezni, je branil Januš Štrukelj, ki je medtem podaljšal pogodbo do konca sezone 2017/18. Za Novogoričane, ki jih v nedeljo čaka gostovanje v Krškem, pa so tekmo začeli še Gregorič, Boben, Jogan, Škarabot, Grudina, Žigon, Kapić, Osuji, Filipović in Burgić.