Portorožani dobri le v prvi četrtini

Košarkarji Hopsov Polzele so premagali Portorož s 86:66 (19:24, 46:34, 63:53). Košarkarji Hopsov so prvič v sezoni zabeležili dve zmagi v nizu. Po uspehu prejšnji teden v Šoštanju so tokrat pred domačo publiko ugnali Portorož.

Jan Barbarič Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Jan Barbarič Foto: Zdravko Primožič/Fpa

POLZELA > Za Polzeljane je to šele tretja zmaga v sezoni, Primorci pa so doživeli tretji neuspeh v nizu oziroma devetega v ligi Telemach.

Dvorana na Polzeli, gledalcev 200, sodniki: Poljanšek (Žiri), Mlakar (Škofja Loka), Grbić (Ljubljana). Hopsi Polzela: Rat 3, Rizman 31, Čup 10 (2:4), Mikulić 11, Marasović 3 (1:2), Godler 8, Bukovič 8 (2:2), Kosič 10 (8:8), Rozman 2. Portorož: Barbarič 22 (5:5), Cvetičanin 2, Petrović 4 (1:2), Trampuš 5 (1:3), Zupan 4, Karavdić 4 (2:2), Buda 12 (6:8), Hodžić 10 (2:3), Besedič 3. Prosti meti: Hopsi Polzela 13:16, Portorož 17:23. Met za tri točke: Hopsi Polzela 11:29 (Rizman 7, Godler 2, Mikulić, Rat), Portorož 5:20 (Hodžić 2, Besedič, Petrović, Barbarič). Osebne napake: Hopsi Polzela 24, Portorož 21.

Gostje so bili v ospredju le v prvi četrtini, nato pa je na sceno stopil Jan Rizman in ob dobri obrambi soigralcev obrnil potek srečanja. Hopsi so drugo četrtino dobili s 27:10 in na odmor odšli z dvomestno prednostjo. Rizman je bil tedaj pri 20 točkah in metu iz igre 8:13.

V nadaljevanju so gostitelji suvereno nadzorovali prednost in zasluženo prišli do dveh točk. Rizman je tekmo končal pri 31 točkah (met iz igre 12:19, trojke 7:12, indeks 32), kar je peti najboljši strelski dosežek sezone. Pri Portorožu se mu je zoperstavil le Jan Barbarič z 22 točkami in 9 skoki.

Liga Telemach se bo nadaljevala 27. februarja; naslednji teden bo v znamenju pokala Spar (Hopsi bodo v četrtfinalu igrali z Lastovko). Polzeljani bodo v 16. krogu gostovali pri Helios Suns, Portorož pa se bo doma pomeril z Lastovko.